První cyklisté by se po nové stezce mohli svézt už v průběhu příštího roku. „Hodnotící komise operačního programu schválila žádost o dotaci na vybudování cyklostezky mezi Rakovníkem a Pavlíkovem. Hotova by mohla být na podzim příštího roku," řekl Rakovnickému deníku Marcel Chládek (ČSSD), senátor a náměstek hejtmana Středočeského kra­je.

„Výstavba nové cyklostezky je určitě přínosem pro rozvoj turistiky na Rakovnicku. Navíc, když jsem tudy kdysi běhal, byl jsem vždy po kotníky v blátě," řekl Marcel Chládek. Ten zároveň ještě připomněl, že je nakonec dobře, že se nepotvrdily spekulace na přelomu srpna a září letošního roku, kdy Rakovnickem kolovala „zaručená" zpráva, že projekt na výstavbu cyklostezky nezískal potřebné body a byl vyřazen.

„Jsem nakonec rád, že se tyto spekulace nepotvrdily," dodal už dříve senátor Marcel Chládek.

Výstavbu nové stezky vítá také většina cyklistů. „Určitě je to dobře. Mnohokrát jsem uvažoval, že bych do práce jel na kole, ale ten provoz na hlavní silnici je strašný, už vůbec nepřichází v úvahu jet po silnici s dětmi," řekl David z Pavlíkova. A podobný názor má i Jiří Pánek. „Cyklostezku rozhodně vítám, na silnicích je hustý provoz a takto se dostaneme do Rakovníka bezpečněji."

Výstavbu cyklostezky už před lety vítal i starosta Pavlíkova Miroslav Truxa. Ten se nechal slyšet, že pokud bude historická cesta obnovena a její povrch zpevněný, může se o okolí cesty starat multifunkční traktor především sekat kopřivy a lebedu v na okrajích cesty.

Nová stezka propojující město Rakovník s obcí Pavlíkov by měla být dlouhá zhruba čtyři a půl kilometru a jak již bylo řečeno, její vybudování by mělo stát okolo třinácti milionů korun. Stezka by měla navíc kopírovat historickou cestu, kterou využívali obyvatelé Pavlíkova při cestě do Rakovníka. Výstavbou stezky tak dojde k její obnově. Nová stezka otevře ještě více turistickou cestu do jižní části rakovnického regionu, a to nejen k údolí řeky Berounky. Hned v Pavlíkově můžete navštívit v budově úřadu stálou expozici ve výstavní síni známého a uznávaného grafika Jiřího Anderleho či o kousek dále muzeum starých motocyklů. V Pavlíkově vaše cesta rozhodně neskončí. Polními cestami, značenými turistickými cestami či po málo frekventovaných okresních silnicích můžete vyrazit do dalších zajímavých koutů jižního Rakovnicka. Jedním z nich je určitě zřícenina hradu Krakovec, Elektroskanzen Šlovice či zámek ve Slabcích.