Ve výstavní síni muzea se tak vše točilo kolem Velikonoc a vajec. Například prvňáci ze základní školy vytvořili kohoutky a slepičky z proložek na vejce. Čtvrťákům se zase pod rukama vylíhla z vyfouknutých vajec krásná kuřátka. Sedmáci se pustili do zdobení vajec voskem a deváťáci volili náročnější techniku, omotávání vajec barevnými přízemi. Ozdobit si vejce mohl každý, kdo na Vajíčkový den přišel. Děvčata Sandra Martínková a Marie Kožíšková  z kroužku tvořivosti domova mládeže při ISŠ Jesenice předváděla nový jednoduchý způsob zdobení vajec zvaný enkaustika.

„Metoda se dá využít i na zdobení papíru, ale my jsme to vyzkoušeli na vejcích. Voskovky se rozpustí na mírně nahřáté žehličce a otáčením vajíčka po ploše žehličky se barva přenese na skořápku," popisovala Miluše Motlová, vedoucí kroužku. Kromě toho dívky připravily pro nejmenší vystříhaná papírová vajíčka jako dárek. Budoucí cukrářky z ISŠ Jesenice zase přichystaly pro děti zdobení perníkových vajec cukrovou polevou. U Ondřeje zase mohli zájemci razit mandlová vajíčka. Stačilo jen různobarevnou marcipánovou hmotu natlačit do různých velikonočních forem a vyklopit.

Jaroslava Zusková z Lán malovala vajíčka voskem. Ale do muzea na ukázku přivezla celý stůl vajec ozdobený různými technikami. Pro zájemce připravila malování voskem. Jednoduché zdobení vyfouknutých vajec obilovinami a semeny různých rostlin předváděly pracovnice muzea. Ti nejmenší návštěvníci si vajíčka kreslili na papír a vybarvovali je pastelkami. Nikola Štefánková, vedoucí jesenické pobočky, zase vyfouknutá vejce odrátkovala.

Pro děti měla přichystaná vejce polystyrénová. Při práci vysvětlila, jak nápad uspořádat Vajíčkový den vlastně vznikl:
„Chtěli jsme udělat výstavu jen o kraslici, ne o Velikonocích. Tak jsme v lednu oslovili všechny jesenické školy, aby nám děti vyrobily vajíčka. K nim jsme přidali ta z našich sbírek. Ještě jsme oslovili soukromé tvůrce."

Pak muzejníky napadlo velikonoční výstavu nějak obohatit a nedělat klasickou vernisáž. Vajíčkový den byl původně jen pracovní název celé akce, a protože ji pěkně vystihl, nakonec jí zůstal.

Kroužek tvořivosti:

Kroužek funguje v domově mládeže při ISŠ Jesenice. Dívky v něm tvoří z keramiky a z různých dalších materiálů. Tvorbu přizpůsobují ročním obdobím. Nyní byly velkým tématem Velikonoce a zdobení vajec. Dokonce se soutěžilo o nejhezčí malované vejce. V září tu vyhlásili výtvarnou soutěž na téma podzim. Věnovali se také podzimnímu aranžování a obrázkům ze suchých květin a přírodních materiálů. Jednou z členek je Marie Kožíšková. Ráda a hezky kreslí, maluje i píše.

Vytvořila například pěkné plakáty, nebo při Vajíčkovém dni v muzeu malovala kraslice. „Kreslím ráda různé obrázky postaviček z japonských pohádek." Kromě kroužku tvořivosti znovu v letošním školním roce odstartoval kroužek country tanců, protože do školy nastoupili šikovní žáci, kteří o tancování mají zájem.