Nejlépe s průměrem 3,2 dopadla oblast podpory vrcholového i mládežnického sportu, sportovišť a vyžití pro volný čas. Z 87 hlasujících dalo 13 dokonce jedničku.

Podle rakovnického starosty Luďka Štíbra město každoročně vkládá několik milionů do podpory sportu a jednotlivých oddílů. „Sportoviště ve svém vlastnictví udržujeme a rekonstruujeme tak, aby mohla být maximálně využívána veřejností. Upřímně tedy není úplně jasné, za co konkrétně město známku 5 v této oblasti dostalo,“ poukázal rakovnický starosta na 19 hlasujících, kteří rakovnickou radnici ohodnotili právě nedostatečnou.

Rakovnický starosta Luděk Štíbr.
Vysvědčení vedení Rakovníka: oznámkujte radní i starostu ve čtyřech oblastech

Průměrnou známkou 3,9 ohodnotili čtenáři oblast dopravy a dopravní dostupnosti, infrastruktury pro auta, cyklisty i chodce, kterou hodnotilo 97 hlasujících. „V Rakovníku se neustále pracuje na vylepšení infrastruktury a dopravní dostupnosti. Ve spolupráci s KSÚS se opravují či rekonstruují jednotlivé komunikace, v městském rozpočtu jsou určeny nemalé finanční prostředky na kompletní rekonstrukce ulic. V loňském roce bylo vybudováno nové parkoviště u vlakového a autobusového nádraží,“ upozornil rakovnický starosta a připomněl, že směrem na Rakovník vznikají dvě nové cyklostezky. Prioritou vedení města je výstavba obchvatu, kterou podporuje a neustále urguje na kraji.

Co se týče oblasti bytové politiky, která byla u 92 hlasujících vyhodnocena průměrnou známkou 4, podle radnice nemá město tuto oblast ve své kompetenci. Stejnou známkou byla hodnocena také bezpečnost, kde se do ankety zapojilo 85 čtenářů.

Toto vysvědčení není hodnocením redakce, ale internetových čtenářů deniku.cz a jeho regionálních webů. Redakce si uvědomuje, že kvůli současným náladám ve společnosti může být kritičtější, a že je jen sondou do pocitů společnosti v daném regionu a nedělá si ambice na komplexní analýzu. Komentáře starostů a primátorů najdete v plném znění na webech denik.cz.