Na rakovnickém Tyršově koupališti se v sobotu konala akce s názvem Povodně 09. Benefiční koncert se pořádal na podporu obce Horní Habartice, která byla postižena povodněmi. „Předloni jsme dělali podobnou akci, jejíž výtěžek putoval na Sázavu. V letošním roce jsme chtěli něco v okolí, tak jsme si vybrali Horní Habartice,“ uvedl jeden z organizátorů akce Milan Zimmermann.

Výše vstupného nebyla určena, ale doporučovaná částka byla sto korun. Výtěžek ze vstupného by obec mohla využít na vytopený kulturní dům. „Samozřejmě záleží na starostovi Horních Habartic, na co částku využije. Ovšem když s ním mluvil místostarosta Rakovníka Jan Švácha, tak mu sdělil, že jim povodně vyplavili místní kulturní dům. Takže peníze by mohly jít právě na jeho opravu. Navíc město Rakovník přislíbilo, že vybranou částku z koncertu doplní dalšími penězi,“ uvedl Zimmermann.

Během koncertu se konalo promítání videa a filmu z vytopené vesnice. S organizátory spolupracoval také Domov Ráček v Rakovníku. „Protože spolu máme dobré vztahy, požádal jsem je, aby přišli na tuto akci. Protože sem určitě přijdou rodiče s dětmi, tak Ráček vymyslel pro děti nějaký program,“ sdělil Zimmermann.

Na tuto akci se přihlásili také rakovničtí boxeři. Vedle podia byl postaven ring a během přestávek se konaly exhibiční zápasy. „Jsem ráda, že město Rakovník uspořádalo takovouto akci. Věřím, že to vesnici pomůže a nějaké peníze dostanou a budou si moci něco zrenovovat,“ řekla paní Jana.

Na koncertě účinkovali Hradní duo, Z Davu, Dlouhej kouř, Luboš Pospíšil, Strašidelný Elektrik Band, Ponožky pana Semtamťuka a Rakovnickej potok. Všechny zmíněné kapely zahrály bez nároku na honorář.