Uzávěrka projektu je do konce června, kdy by měla být všechna dílka hotova. Výstavu najdete na hradě během prázdninových měsíců. „A avizované vyhodnocení se uskuteční na začátku školního roku," doplnil Luděk Frencl. Do projektu, na který vedení hradu získalo grant, se zapojilo zhruba deset škol. „Některé z nich jsou opravdu hodně aktivní. Mezi těmi, které se přihlásily, je například Základní škola Křivoklát či Základní umělecká škola v Rakovníku," konkretizoval kastelán. Projektů podobného typu bude dle kastelána Frencla letos na hradě Křivoklátě víc.

Od středy tohoto týdne bude po loňském úspěchu opět otevřen volný okruh s názvem Na hradby.
Ten bude letos doplněn a vylepšen o popisy zajímavých míst. 

Co se týká následujících měsíců, chce se vedení hradu věnovat především zkvalitnění tradičních akcí, které hrad v sezóně pořádá. „Oblíbené noční prohlídky budou obohaceny o novou hru, v níž budou figurovat zejména bývalí majitelé hradu Fürstenberkové, což bude, myslím, zajímavé a trochu veselé. I letos se v noci setkáte na našem hradě s dvorním alchymistou císaře Rudolfa II., jímž byl Edward Kelley, ale postupně ho budou nahrazovat právě Fürstenberkové. A vracíme se k velmi úspěšnému příběhu lásky Filipíny a Ferdinanda Tyrolského," popsal Luděk Frencl.

V květnu se hrad Křivoklát připojí k Noci kostelů. „Účastníme se jí již podruhé. Myslím, že je to pěkná akce," doplnil kastelán.

Pozor! X. mistrovské kytarové kurzy Open Guitar, zavítají popáté i na hrad Křivoklát a opět přivítají špičku světové klasické kytary.

Hrad Křivoklát bude mít nové pódium s demontovatelným vrškem. „Jsme za něj moc rádi. Dřevěný spodek zůstane. Vršek se bude moci sundávat, což je nutné už jen třeba kvůli natáčení," konstatoval Luděk Frencl.

Hrad Křivoklát také získal od Lesů České republiky pár nemovitostí. „Především se jedná o pomník Karla Egona II. z Fürstenberka a kapličku Nejsvětější Trojice, kterou jsme sice opravili, ale úředně nebyla naše. To jsou dobré zprávy, ale zároveň nám přibyly starosti," konkretizoval Luděk Frencl.⋌