Podle Jiřího Cafourka, jednoho 
z pracovníků sedících za přepážkou, sem denně zavítá až sto čtyřicet návštěvníků bažících po informacích týkajících se jak města, tak našeho i blízkých regionů. V úterý, krátce po poledni, sem například zamířila skupinka skautek z Libušína (na fotografii). Verča, Míša, Johanka, Nikolka a Kristýnka, které jsou na letním táboře u Velké Chmelištné na Rakovnicku, si do Íčka přišly pro dřevěné turistické známky. Další zaměstnankyně centra Daniela Píchová a Irena Balá Kovandová upozornily: „Už několik měsíců se v Rakovníku, Slaném, Berouně, Kladně a Tetíně hraje nová turistická hra." Jmenuje se „SLABERAKLAT" a sdružení Bohemia Centralis ji připravilo pro všechny zvídavé cestovatele bez rozdílu věku."

Zdarma si vyzvednete originál herní mapy (přehled míst, kde jsou kromě Rakovníka zaručeně k dostání, najdete v připojených náhledech mapy) a s ní se vydáte na cestu do čtyř měst a jedné obce Českého středozápadu. „V jednotlivých místech je vaším úkolem zodpovědět sadu pěti jednoduchých otázek. Za správně zodpovězené otázky získáte v daném městě nebo obci speciální razítko a především právo zakoupit si jedinečnou absolventskou turistickou vizitku," upozornila Daniela Píchová.

Ve hře je tedy celkem pět speciálních cestovatelských razítek a pět absolventských vizitek. „Lidé si pro ně chodí průběžně a skutečně hrají," shodly se Irena s Danielou.

K prodeji mají nově v Městském informačním centru Rakovník pamětní mince, na nichž je z jedné strany rakovnická radnice a na druhé mapa České republiky. „Máme nového kolegu Romana Hartla, dává dohromady mimo jiné informační letáky. Nově tu jsou dva: Pražáci na Rakovnicku a Rakovníkem po stopách Zikmunda Wintra," upozornily Daniela s Irenou s tím, že oba jsou věnovány osobnostem, které se nějakým způsobem zapsaly do historie našeho města. Íčko se rovněž snaží prodávat knihy regionálních autorů, takže zde můžete mimo jiné sehnat knihy od Moniky Pokorné nebo Luďka Švorce.

V rakovnickém Íčku jsme potkali také manželé Krejčovi z Příbramska. „Byli jsme v luženském muzeu historických vláčků. Teď jsme v Rakovníku a odsud pojedeme směrem na Beroun. Když jsme v nějakém městě pokaždé navštívíme informační centrum. Tady v Rakovníku funguje bezvadně."