Ředitel školy Jan Křikava popsal: „Jedná se o vzpomínky maturantky sestavené na základě historických událostí, kombinující osobní deníkové záznamy a dobové nahrávky revolučních událostí."

Jde o nový snímek z produkce Jednoho světa na školách. „Začali jsme připomínkou osudů českých letců v Anglii. A absolvovali cyklus akcí. Nyní tu máme 25. výročí listopadových událostí, takže se téma nabízí samo o sobě," uvedl dále Jan Křikava.

Během promítání filmu v setmělé učebně bylo takřka absolutní ticho. Školáci sledovali dění na plátně s velkým zájmem. Například to, jak maturitní ples hlavní hrdinky kontrastuje s událostmi Palachova týdne. Její první, jistě nezapomenutelnou cestu na „Západ". Její poslední školní prázdniny, nemožnost studovat vysokou školu a pak přichází sametová revoluce… 

„Vybrali jsme tento film, protože jsme už z ukázek poznali, že je tématika listopadových událostí i vše, co jim předcházelo, zpracována školákům dobře přístupnou formou," dodal Jan Křikava.

To ocenila například deváťačka Nikola Tkačuková: „To, že nás dějem provází mladá dívka, se mi moc líbilo. Nebyly to žádné obecné informace." Její spolužačku Kláru Loskotovou zaujaly nejvíce momenty, když lidé skandovali na Letné, že chtějí Havla na hrad.

Po promítání následovala beseda s osobnostmi, které se přímo účastnily revolučních dnů na Rakovnicku. K dětem hovořili mimo jiné Sláva Pilík a Miroslav Urbánek.

V pátek najdete ve vestibulu školy výstavu věnovanou osmdesátým létům minulého století. „K vidění tu budou předměty každodenního života té doby. Jak personál školy, tak i školáci oslovili své rodiče a prarodiče, kteří nám svěřili rodinné poklady v podobě věcí i listin," dodal ředitel Jan Křikava. ⋌…8