První změny na oficiálních webových stránkách města Rakovník by se měly projevit už v úterý odpoledne. „Webové stránky se začnou překlápět na nový desing v úterních odpoledních hodinách. Prosíme zároveň o trpělivost. návštěvníky webu, může chvíli trvat než se vše na webových stránkách vše vyladí,” reagoval na dotaz Deníku Jiří Cafourek, mluvčí rakovnické radnice.

Samotná změna internetových stránek se uskutečnila ve dvou krocích. „Obsahem prvního kroku bylo zajištění vyhledávání na stávajících webových stránkách pro veřejnost a také administrátora, ale také instalace certifikátu, který nastavuje zabezpečovací protokol,“ doplnil informace před letními prázdninami Jiří Cafourek.

Ve druhé fázi, tedy už snad v úterý, pak dojde ke změně samotného vzhledu webu. Za obměnu webových stránek zaplatí město Rakovník částku 122 500 korun bez DPH, a to chomutovské firmě Galileo Corporation.

Město se letos v oblasti IT hodně činí. Od počátku března letošního roku tak mohou Rakovničané, ale i ostatní zájemci, využívat aplikaci MojeObec. V současné době je zde zaregistrováno 708 odběratelů. Vedení radnice si od aplikace slibuje zlepšení komunikace mezi úřadem o obyvateli, navíc lidé pomocí aplikace pak mohou samotný úřad upozornit na určité problémy, které pomocí aplikace vyfotí a odešlou, a to i zcela anonymně.