Současné webové stránky města s menšími grafickými úpravami fungují již více než 10 let. Vedení radnice se rozhodlo nechat vzhled stránek kompletně inovovat.

„Webové stránky by měly být hotové v průběhu letních prázdnin. Dojde ke kompletní změně vzhledu s ohledem především na přívětivější uživatelské rozhraní. Samozřejmostí je pak optimalizace stránek pro mobilní rozhraní,“ uvedl mluvčí rakovnické radnice Jiří Cafourek.

Samotná změna internetových stránek se uskuteční ve dvou krocích. „Obsahem prvního kroku bylo zajištění vyhledávání na stávajících webových stránkách pro veřejnost a také administrátora, ale také instalace certifikátu, který nastavuje zabezpečovací protokol,“ doplnil informace Jiří Cafourek.

Ve druhé fázi pak dojde ke změně samotného vzhledu webu. Za obměnu webových stránek zaplatí město Rakovník částku 122 500 korun bez DPH, a to chomutovské firmě Galileo Corporation.

Město se letos v oblasti IT hodně činí. Od počátku března letošního roku tak mohou Rakovničané, ale i ostatní zájemci, využívat aplikaci MojeObec. Vedení radnice si od aplikace slibuje zlepšení komunikace mezi úřadem o obyvateli, navíc lidé pomocí aplikace pak mohou samotný úřad upozornit na určité problémy, které pomocí aplikace vyfotí a odešlou, a to i zcela anonymně.