Letos se koná už po čtyřicáté. Rok co rok, neuvěřitelných čtyřicet let patří Rakovník v tuto dobu jen a jen divadlu. Dramaturgyně rakovnického kulturního centra Alena Mutinská připomněla: „Letos jsme pro porotu Wintrova Rakovníka vybrali jen pět inscenací místo osmi, a tak  do celostátní přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně budeme tu nejlepší jen doporučovat."

Jak již bylo řečeno, na čtvrteční dopolední představení si udělali čas středoškoláci.

Alena Mutinská pochválila školy a pedagogy, které je sem vyslali a doprovodili: „Z Integrované střední školy Rakovník a Masarykovy obchodní akademie chodí k nám do divadla na přehlídky studenti pravidelně. Myslím, že jsou tamní studenti k divadlu, jak se říká, vedeni. Což je dobře."

Do Tylova divadla se přišel včera dopoledne podívat také režisér Jiří Suk. A jelikož divadelní  přehlídka Wintrův Rakovník letos slaví čtyřicátiny, je nasnadě, že jsme ho poprosili o blahopřání, které by u této příležitosti Wintrovkám adresoval. „Wintrovkám bych popřál, ať se jim daří dál a také ať získají druhou mízu, protože ten letošní ročník vypadá jako by nám trochu zestárly a začínají to nějak nedávat. Ale možná je to jen nějaký výkyv. Především bych ale Wintrovu Rakovníku přál, aby si udržel  renomé, které má. Že vždy posílal na další přehlídky věci, které měly smysl i dál."
Ve foyeru Tylova divadla se nám podařilo zastihnout u jednoho stolu dvě herečky Tylova souboru Rakovník Ludmilu Strejcovou a Dianu Hrčkovou. „Wintrovkám přeji, aby byly stále svěží, chodilo na ně stále mnoho lidí, měly obrovský úspěch a aby se všichni, kteří sem přijedou a hrají v Rakovníku, tady cítili spokojeně."

Zástupce mladé herecké generace Divadelního souboru Tyl Rakovník Diana Hrčková popřála: „Přehlídce Wintrův Rakovník bych popřála, aby byla i dalších čtyřicet let tak úspěšná jak byla doposud. A abychom se tady v Tylově divadle rádi scházeli  i my divadelníci."