Na kartičce, kterou děti dostaly na začátku, pomalu přibývaly body za splněné úkoly. Třeba za poznávání stop zvěře, vycpaných zvířat nebo trofejí. K tomu náležel výklad zkušeného myslivce.

Vedle toho bylo něco praktického, třeba hod na plechovky, protože myslivec musí mít pevnou ruku. Pro nacvičení rovnováhy se chodilo na chůdách. Pevnou ruku si ještě všichni vyzkoušeli při střelbě ze vzduchovky na terč.

Kdo by se snad při čekání na jednotlivé disciplíny nudil, namaloval si obrázek. Toník ze Žehrovic, který přišel se senomatskou babičkou, právě maloval lišku. „Lišku znám, viděl jsem ji ve Večerníčku," vysvětlil. Předtím splnil všechny soutěže kromě jedné. Nejvíc se mu líbila střelba ze vzduchovky.

Kdo vše splnil, mohl si vybrat sladkou odměnu. Komu vyhládlo, upekl si buřta na ohni. Senomatští myslivci v roce 2012 obnovili tradici. Dětské dny pořádali někdy v 70. letech. Po sloučení s rakovnickým sdružením ale zájem opadl.

„Chtěli jsme to opět zkusit, abychom nalákali děti a mladé k zájmu o přírodu. Požádali jsme městys Senomaty o grant a ten nám vyhověl. Organizace se ujal ředitel místní školy Miroslav Halló," uvedl tehdy předseda sdružení Jiří Pova.

Rozloučení s předškoláky v Mateřské škole V Parku Rakovník
Z ARCHIVU: V mateřské škole se loučili s předškoláky