Je rozhodnuto. Skleněné vitríny, které se nacházejí na Husově náměstí
v Rakovníku, zmizí. Už je to dva roky, co byly ze stejného místa odstraněny vitríny reklamní. Na těch byly v minulých letech vyvěšeny různé sportovní a kulturní akce a politické reklamy. Po zrušení těchto vývěsních skříní se na náměstí objevily vitríny kulaté. „Konečně došlo k tomu, že zrušíme poslední zbytky vitrín, které se objevují na náměstí. Jedná se o úřední desku města. Úřední deska bude přestěhována do průjezdu u radnice,“ uvedl místostarosta města Rakovník Jan Švácha.


V průjezdu radnice, u Rabasovi galerie, bude na jedné stěně nainstalováno celkem šest dvoukřídlých vitrín. „Důležité je, že jsme dostali souhlas od památkářů, že můžeme na toto místo vitríny umístit. Zatím není daný přesný termín, kdy by tato věc měla být hotova. Ovšem budeme se snažit, aby to bylo co nejdříve,“ sdělil Švácha.


„Pro turisty je to lepší, protože když si chtěli vyfotit uprostřed náměstí rakovnickou radnici, bránily jim vitríny ve výhledu. Ale myslím, že to není dobrý nápad z toho důvodu, že úřední deska nebude tolik na očích. Málokdo zajde do uličky vedle radnice. Všimnou si toho spíše ti, kteří čerpají informace z úřední desky pravidelně,“ řekla občanka Rakovníka Adéla.