U rybníka se zase pumpovalo o sto šest. Bylo totiž nutné proudem vody z ruční stříkačky „sestřelit" z podstavce gumové zvířátko. Posilnění na cestu čekalo v samoobsluze u Jouzy. Tentokrát byl pribiňáky dostatečně zásoben. Jenže sníst pribiňáka nebylo jednoduché. Dvojice se navzájem krmily se zavázanýma očima. Někteří pak měli pribiňáka téměř všude.

Další skřítek čekal na silnici s pneumatikami. Šlo o to, odkutálet na jedno „šťouchnutí" pneumatiku co nejdál a pěkně rovně, aby nevyjela z dráhy. Jako každý rok si skřítkové připravili několik novinek, například skákání z místa se zátěží, házení na terč kuličkami, zvídavý skřítek pokládal v lese dětem hádanky. Za to vše dvojice sbíraly na kartičku body.

V cíli na hradě Krakovci pak nejen že se sčítaly body, ale každý kartičku vyměnil za balónek, ze kterého kouzelník vykouzlil zvířátko. Také se vyhlašovali ti nejlepší, kteří dostali pěkné ceny. Ale s prázdnou neodešel žádný účastník.

Hra je náročná na organizaci a má určitou kapacitu, proto se musí zájemci dopředu přihlásit. Letos bylo obsazeno už za dva a půl dne. Na start se vydalo osmdesát čtyři dětí. Proto se musí děti dopředu přihlásit, aby pořadatelé zvládli zajistit ceny a občerstvení. A také proto, aby vše za odpoledne vůbec stihli. Startuje se ve dvanáct a dvojice vyrážejí na trasu po pěti minutách, aby nemusely na stanovištích čekat.

„Jsme moc rádi, že lidé mají o akci tak veliký zájem. Moc děkujeme všem, kteří nám pomáhají, všem trpaslíkům a dalším," řekla jedna z pořadatelek Pavla Staňková.

Putování za rytířem Brtníkem pořádá obecní úřad s dobrovolnými hasiči. Ale pomáhají lidé z obce, chalupáři a další kamarádi nejen ze vsi. Putování podporují také sponzoři, ať už věcnými dary nebo penězi. „Za to jim samozřejmě také děkujeme," doplnila Staňková. Přípravy na akci běží vlastně po celý rok, kdy se zajišťují hlavně sponzoři. Hlavní přípravy vypuknou tak týden a půl před samotnou akcí. Připravují se ceny, prochází a značí se trasa a vymýšlejí soutěže.