V těchto dnech jsme vás informovali o dvou mužích z Polska, kteří se dopustili vandalismu v ulicích Rakovnicka.„Kopali do popelnic a zničili zrcátko auta. Kopali do okapových rour a shodili kontejner do silničního příkopu. Byli jsme na jejich jednání upozorněni a dopadli je,“ popsal tehdyvelitel městských strážníků Pavel Škvára.

Dle svědků byli cizinci pod vlivem alkoholu a na předměty se vrhali dosti brutálním způsobem. „Když naši hlídku spatřili dali se na útěk. Byli však zadrženi a protože nechtěli prokázat svoji totožnost byli předvedeni na obvodní policejní oddělení,“ doplnil Pavel Škvára.
Polští dělníci ve věku sedmadvacet a jedenačtyřicet žijící přechodně na ubytovně v Rakovníku pravděpodobně přijdou v nejbližší době o zaměstnání, a tak výtržnostmi po městě řešili svoji nově vzniklou nelehkou životní situaci.
Ti dva nám dali dost jasně najevo, že stejně za měsíc z města vypadnou a že je jim všechno jedno,“ doplnil k případu Pavel Škvára.


Tolik k předchozí kauze. Mladší z mužů nechal o sobě vědět v úterý v půl jedenácté večer. "Byli jsme přivoláni na pomoc do baru v Trojanově ulici. Rozzuřený opilí muž zde házel židlemi. Když se ho kolegové pokoušeli zpacifikovat zkolaboval a bylo nutné přivolat záchranku," popisoval strážník Rudolf Kaftan.

Záchranka opilce dopravila k ošetření na internu. Muž, ale zřejmě nemoc simuloval neboť byla nakonec do nemocnice přivolána hlídka státních policistů, která ho dopravila na záchytku v Příbrami.