S dopravními omezeními a také úplnými uzavírkami musí nyní počítat řidiči, kteří jezdí ze západní části kladenského okresu po silnici číslo 606. Začala tu dlouho očekávaná rekonstrukce. A podle všeho byla potřeba.

„Jezdím každý den do práce z Nového Strašecí do Unhoště. Pokud je mokro, jsou nebezpečné vyjeté koleje v úseku od Slovanky do Nového Strašecí. V opačném směru je to jeden velký tankodrom,“ shrnul řidič Martin Pánek.

Oprava silnice je rozdělena do tří etap. V rámci první etapy budou opraveny celkem tři úseky. Silniční úsek mezi obcí Doksy a Kamenné Žehrovice je kompletně uzavřen a objízdná trasa vede přes „Mrákary“ – tedy po silnici 238 a 2381. Na silnici mezi Tuchlovicemi a Slovankou a dále Tuchlovicemi a Kamennými Žehrovicemi bude provoz sveden do jednoho jízdního pruhu a řízen semafory.

Veškerá omezení by měla skončit nejpozději do konce listopadu. Další fáze oprav by měla začít na jaře příštího roku, úsek mezi Novým Strašecím a Slovankou by měl být realizován jako poslední. Opravy začaly ale i na dalších silnicích v této části Kladenska. V pondělí 2. září začala také oprava silnice II/236 mezi obcí Kačice a Slovankou a dále ve směru do Lán.