S dopravními omezeními a také úplnými uzavírkami musí nyní počítat řidiči, kteří jezdí ze západní části kladenského okresu po silnici číslo 606. Začala tu dlouho očekávaná rekonstrukce. A podle všeho byla potřeba.

„Jezdím každý den do práce z Nového Strašecí do Unhoště. Pokud je mokro, jsou nebezpečné vyjeté koleje v úseku od Slovanky do Nového Strašecí. V opačném směru je to jeden velký tankodrom,“ shrnul řidič Martin Pánek.

Velvarští uspořádají na obnovu sálu Záložny veřejnou sbírku.
Velvarští uspořádají na obnovu sálu Záložny veřejnou sbírku

Oprava silnice je rozdělena do tří etap. V rámci první etapy budou opraveny celkem tři úseky. Silniční úsek mezi obcí Doksy a Kamenné Žehrovice je kompletně uzavřen a objízdná trasa vede přes „Mrákary“ – tedy po silnici 238 a 2381. Na silnici mezi Tuchlovicemi a Slovankou a dále Tuchlovicemi a Kamennými Žehrovicemi bude provoz sveden do jednoho jízdního pruhu a řízen semafory.

Veškerá omezení by měla skončit nejpozději do konce listopadu. Další fáze oprav by měla začít na jaře příštího roku, úsek mezi Novým Strašecím a Slovankou by měl být realizován jako poslední. Opravy začaly ale i na dalších silnicích v této části Kladenska. V pondělí 2. září začala také oprava silnice II/236 mezi obcí Kačice a Slovankou a dále ve směru do Lán.

Plánovaná cyklostezka z Cholupic do Dolních Břežan na okraji Prahy se nelíbí místním obyvatelům. Asfalt podle nich zničí krajinu.
Nechte aspoň kousek přírody kolem Prahy! Lidem vadí asfalt na cyklostezce