Starosta města na úvod připomněl, že takováto situace nastává v každém roce. Jednotlivé odbory Městského úřadu Rakovník si totiž dávají do požadavků téměř vše, co je potřeba realizovat a mělo by se opravit.
„Kdybychom chtěli realizovat vše, co je v tomto rozpočtu navrženo, a měli jsme oněch šestašedesát milionů korun navíc, tak si myslím, že by v příštím roce nebylo skoro co dělat," řekl s úsměvem ve tváři Zdeněk Nejdl.
Rozpočet města má za sebou teprve své první čtení v radě města. Právě ta by měla rozhodnout o investičních prioritách v letošním roce. Až radní předpřipraví rozpočet pro letošní rok, poputuje k rukám zastupitelům. Ti o něm budou rozhodovat 17. února.
Do nového roku vstoupilo město Rakovník, stejně jako řada dalších měst v regionu, s rozpočtovým provizoriem.
Tento postup se ovšem nelíbí rakovnické opozici, konkrétně Miloši Lippertovi (ČSSD). Podle něj je vytváření provizoria zbytečné a rozpočet tak vytvářejí úředníci dvakrát. Zdeněk Nejdl však argumentoval tím, že by byl rozpočet nepřesný. „Argumenty, že se neví dopředu položky z příjmu, jsou mylné. Rozpočet by se měl podle mne předkládat v roce, který předchází tomu roku, na který se rozpočet schvaluje," řekl Miloš Lippert a dodal, že nikdo nevyžaduje stoprocentně přesně sestavený rozpočet, odchylka deseti procent je běžná.