Bedřich Koch za TJ TZ Rakovník zaslal na konci měsíce května žádost o finanční příspěvek na provoz sportovní haly městskému úřadu v Rakovníku. Hala už nemá žádné zaměstnance, mimo provozního haly Bedřicha Kocha. Po té co nedávno halu opustil významný nájemce, nemá provozovatel už ani na platby energií. Na pondělním jednání nemohli zastupitelé příspěvek schválit, protože zaslaná žádost neměla potřebné náležitosti, proto ani město nepřipravilo veřejnoprávní smlouvu. „Pokud bude vůle to řešit, tak by bylo ale dobré žádost nejprve nějak kvalifikovaně připravit. Nedokážu si představit, že bychom schválili něco, k čemu bychom neměli všechny potřebné podklady,“ uvedl na zasedání zastupitelů rakovnický starosta Pavel Jenšovský. Ten navrhoval, aby TJ TZ žádost doplnilo a zastupitelé o ni jednali na příštím, zářijovém, zasedání zastupitelů.

Podle slov Kocha, ale oni už na nic čekat nemohou. Buď jim město pomůže, nebo budou muset halu prodat. „Jasně jsem do žádosti napsal, že vaše vyjádření potřebujeme na dnešním zastupitelstvu. Myslím si, že kdyby město chtělo TJTZ pomoci, už by to dávno udělalo,“ řekl Koch na pondělním jednání rakovnických zastupitelů. A dodal: „Když bude o příspěvku jednat zastupitelstvo až v září, tak to bude už pozdě. Ke konci září budeme totiž v mínusu deset tisíc korun. A to si nevezmu na triko.“

Jednání o příspěvku se ale brzy změnilo na jednání o převzetí sportovní haly městem. Rakovnický zastupitel za ODS a bývalý starosta města Zdeněk Nejdl na zastupitelstvu prosazoval, aby se o příspěvku jednalo ještě před zářijovým zasedáním. „V době kdy mělo TJTZ peníze, tak bylo pro město efektivnější halu nepřevzít. Doba se mění a myslím si, že město by si zasloužilo halu na halové sporty. Je to asi levnější řešení, převzít halu, investovat do ní a provozovat ji, než postavit novou,“ uvedl Zdeněk Nejdl.

„Za ty 4 roky jsem nepochopila, jak je možné, že město nechce zadarmo převzít halu. Ať je v jakémkoli stavu. Mám obavu, že jednou bude město od nějakých překupníků kupovat halu i s pozemky,“ řekla zastupitelka za Město pro Vás Anna Cathajmlová. Zastupitel za ODS Miloslav Mánek ale s převzetím haly nesouhlasí a není jediný. „Kravku jsme vydojili, telátko jsme neodchovali, teď ji potřebujeme odvést na jatka, tak hledáme troubu, co nám ji tam odveze,“ vyjádřil svůj názor na převzetí haly Miloslav Mánek. „Já jsem pro zachování bazénu a haly v celku. Ale rád bych ve smlouvě pojistku, že když se hala bude prodávat, bude město mít předkupní právo. Je tam zajímavý pozemek, takže plánovaná hala na Zátiší by se dala postavit i tady. Ale rád bych nějakou deklaraci od TJTZ,“ řekl zastupitel za ODS Luděk Štíbr.

Pomoc zachránit halu se snažil i zastupitel a předseda TJ Lokomotivy Rakovník Miroslav Koloc. „Za TJ Lokomotiva jsem snesl iniciativu, zda v rámci sportovní soudržnosti, bychom neposkytli hale nějakou půjčku, aby vůbec mohla spustit zimní sezonu. Ale kluby TJ Lokomotiva s tímto krokem nesouhlasí i pod hrozbou, že žádná sportovní hala ve městě nebude,“ uvedl zastupitel za Město pro vás Miroslav Koloc. Jelikož se zastupitelé shodli, že na pondělním zasedání tuto záležitost nevyřeší, hlasovali o svolání mimořádného zastupitelstva. To se uskuteční 16. června v 17 hodin ve Wintrově síni v Rakovníku.