Škola byla totiž jako jediná ve Středočeském kraji vylosována v soutěži Odznak všestrannosti olympijských vítězů v rámci projektu Sazka Olympijský víceboj.

Nejprve se po slavnostním nástupu děti ptaly hlavní hvězdy dopoledne Kateřiny Kudějové na všemožné otázky týkající se jejího sportu. Následně utvořily celkem čtyři čtrnáctičlenné týmy a soutěžily v systému štafet.

S Kateřinou Kudějovou, účastnicí olympijských her v Riu, si tak vyzkoušely například oblékání a svlékání kajakářského úboru a následné „pádlování“ k jednotlivým kuželům. Na dalších stanovištích byly připraveny hry zaměřené na rozvoj olympijských hodnot (přátelství, respekt, excelence), které vedli členové týmu víceboje. Kromě již zmíněného Štěpána Janáčka do Rakovníka dorazili ještě volejbalistka Lucie Váňová a bývalý československý reprezentant v běhu na 400 metrů překážek Petr Marinčič. Některé páry se svázanou nohou společně překonávaly různé překážky. Další děti zase běžely se zavázanými očima, kdy běžci asistoval vždy jeho kamarád a pomohl mu tak překonat jednotlivé nástrahy včetně dopravení míče do branky.

Tréninku se zúčastnily vždy dvě děti z každé třídy od druhého do osmého ročníku. Pomáhali ovšem také deváťáci. „Jsem rád, že máme takové tělocvikáře a tělocvikářky, kteří se sportu vehementně věnují a této akci a hlavně štěstí, které nás potkalo, šli hodně moc naproti. Za to děkuji, neboť díky nim naše škola hodně sportuje, má mnoho šikovných a úspěšných dětí, za což jsem velmi rád,“ sdělil ředitel školy Zdeněk Brabec.

Oněmi garanty tohoto projektu jsou Martina Levová a Jiří Kotlík. „Měli jsme velkou radost a byli jsme upřímně velmi překvapeni, když jsme se dozvěděli, že jsme byli do tohoto projektu vybráni. Spoustu sportovních aktivit jsme plnili už před tímto projektem. Myslím si, že dětem se to líbí a líbí se to samozřejmě i nám. Je dobré, když lidi sportují a dělají to, co je baví,“ dodali oba tělocvikáři.