Masarykova obchodní akademie Rakovník pořádá každoročně školní ekonomickou soutěž. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce.

Celkem třináct týmů změřilo nejdříve své síly v ekonomickém testu, který se letos skládal z šedesáti otázek. Otázky byly zaměřeny jak na ekonomiku, tak i účetnictví, právo a výpočetní techniku. Pak se jednotlivé tříčlenné skupiny přesunuly do počítačové učebny, kde celou hodinu vytvářely prezentaci na vylosované téma. Letos byly na výběr dvě témata: Finanční a hospodářská krize a Státní rozpočet České republiky.

Následnou prezentaci pak studenti přednášeli před zraky tříčlenné poroty ve složení Veronika Benešová, Šárka Hejduková a Ivona Zubalíková. Porota hodnotila obsah a věcnou správnost, vlastní názor soutěžících, podobu prezentace, projev a rovnoměrné zapojení týmu.

Všechny týmy se na soutěž připravovaly svědomitě a na sto procent. Během deseti minut se dokázaly s daným tématem poprat a přiblížit svým spolužákům problémy, se kterými se Česká republika v poslední době zabývá.

Vítěz celé soutěže bude mít možnost Masarykovu obchodní akademii reprezentovat v krajském kole soutěže. Pro informaci můžeme připomenout, že v minulém školním roce MOA krajskou soutěž vyhrála. První místo si vybojovali Šárka Valterová, Matěj Kopecký a Jakub Charvát.