„Počítáme, že otevřeme jednu první třídu, kde bude zhruba pětadvacet dětí. To je, myslím, počet tak akorát," řekla na adresu zápisu ředitelka školy Vladimíra Hartmannová.

Škola má během posledních pěti let ustálený počet žáků zejména na prvním stupni, i když některé děti dojíždějí do Rakovníka. Většinou proto, že tam pracují jejich rodiče. Celkem se počet pohybuje mezi sto šedesáti až sto sedmdesáti žáky. V letošním školním roce nastoupilo do první třídy dvacet pět dětí. Z nich tři odešly do Rakovníka, takže prvňáků je nyní dvaadvacet.

Do spádové oblasti kolešovické školy patří Kolešovice, Zderaz, Heřmanov, Hořesedly, Hořovičky, Bukov, Hokov, Vrbice, Děkov, Nová Ves, Vlkov. Pro druhý stupeň to jsou i Chrášťany, Kněževes, Přílepy. Dále sem chodí několik dětí z Kolešova, Rakovníka i Lužné.

Počet dětí by se měl v příštím roce zvýšit. V devítce je patnáct žáků a do první třídy by mělo přijít pětadvacet. Průměr na třídu je devatenáct žáků.

Kromě vyučování podle školního vzdělávacího programu mají ještě žáci vyučování projektové, a to na Vánoce a Velikonoce. Před Vánoci děti vytvářejí výrobky na vánoční jarmark při vánoční besídce. Podobné to bylo i o Velikonocích. „Letos ale plánujeme jednu změnu. Zaměříme se na Den Země a ochranu životního prostředí," informovala ředitelka školy.

Kromě toho žáci zabodovali v soutěži Václav IV. očima dětí. na hradě Křivoklát. Obsadili druhé místo za Základní školou Mšec. V kroužku vytvořili keramické puzzle s motivem Václava IV. S účastí v soutěži počítají i letos. Měla by být tentokrát zaměřena na Rudolfa II., chemii a alchymii.