Celkem šestnáct týmů se utká v čtyřiašedesáti zápasech. Hokejový fanoušci budou sledovat zápasy v barech nebo doma. „Na hokej se už moc těším. Sledovat ho budu doma s kamarády,“ uvedl Petr Fiala z Rakovníka. Fandit se bude také v několika rakovnických restauracích. „Určitě fandit budeme. Uděláme výzdobu a fanoušci přijdou v dresech,“ uvedla Lucie Ráhelová z Tipsport baru v Rakovníku. Sledovat tu fanoušci budou moci všechny zápasy, ve kterých se utká český hokejový tým. Pokud ale budou chtít koukat na hru i ostatních týmů, obsluha baru jim to ráda pustí. Fandit se také bude v Novém Strašecí, a to v restauraci u Brejchů. Stejně tomu bylo i při letošních zimních olympijských hrách. Fanoušci tu sledovali všechny české zápasy. To se dostali naši hokejisté až do semifinále, kde je porazilo Rusko. Fanoušci jsou ale optimističtí a věří, že tentokrát to dopadne lépe.

Trénink České hokejové reprezentace před Carlson hockey games v pardubické Tipsport areně.

Trénink České hokejové reprezentace před Carlson hockey games v pardubické Tipsport areně. Autor: Deník/ Luboš Jeníček

Podle trenéra rakovnického hokejového klubu Otakara Vejvody st., který trénoval například Tomáše Plekance, vypadá letošní hokejová sestava nadějně. „Já Pepíkovi Jandáčovi věřím. Má tam mladé kluky, tak se budou určitě snažit. Bude to asi těžké proti těm profíkům, ale nemají co ztratit. Budu jim držet palce,“ řekl Otakar Vejvoda st. Ale, že by čeští hokejisté dovezli z mistrovství světa nějakou medaili, moc nevěří. „Já si myslím, že na medaile nedosáhnou, ale palce jim držím. Jsou to mladí kluci,“ dodal Otakar Vejvoda.

A český tým má opravdu nevšední sestavu, která by mohla v Dánsku překvapit. Mimo velkých jmen, jako je Tomáš Plekanec, Roman Červenka nebo Pavel Francouz, je v sestavě i nová krev v podání osmnáctilétého Martina Nečase, který nedávno získal titul s brněnskou Kometou či pardubického Martina Kauta. Do Dánska naopak neodcestoval legionář z Detroitu Martin Frk či mladý střelec Zadina. Jako třetí brankář na turnaji bude k dispozici Dominik Hrachovina, který poslední sezony strávil ve finském klubu Tappara, se kterým dokonce získal mistrovský titul. Pro českou veřejnost je však stále poněkud neznámou stopou v nominaci. 

Celkem šestnáct hokejových týmů je rozděleno do dvou skupin. Český tým patří do skupiny A spolu s Ruskem, Švédskem, Švýcarskem, Běloruskem, Slovenskem, Francií a Rakouskem. Ve skupině B jsou Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko a Jižní Korea.

Další zápas odehrají čeští hokejisté hned v neděli v 16.15 hodin se Švédskem a v úterý je čeká od 20.15 hodin zápas se Švýcarskem. Pak na naše hokejisty ještě čekají postupně týmy Ruska, Běloruska, Francie a Rakouska.

Všechny tyto zápasy odehrají v Royal Arena v Kodani. Semifinále, finále a zápas o třetí místo se v Kodani uskuteční o víkendu 19. a 20. května. Zlato budou obhajovat reprezentanti Švédska, kteří minulý rok ve finálovém zápase porazili Kanadu 2:1. Český tým na posledním šampionátu v Německu a Francii nestačil ve čtvrtfinále na ruskou sbornou.