„Přes den jsme posílali na jednotlivé úseky traktorové radličky, tam, kde je to potřeba, například na křižovatky. Samozřejmě prioritu má nasazení sypačů," informoval včera dopoledne Bohumil Taraba, vedoucí provozu Kladno, Krajské správy a údržby silnic. Úseky s velkými problémy silničáři nezaznamenali.

Více sněhu bylo například na Čistecku nebo Novostrašecku, ale to je obecný jev, takže těmto úsekům silničáři věnují více pozornosti. Při námraze nebo sněžení výjezdový dispečer úseky více kontroluje a na tato místa technika vyjíždí podle potřeby častěji. „Nezaznamenali jsme, že by někde byla silnice delší dobu nesjízdná, nebo že bychom ji museli dokonce uzavřít," potvrdil Taraba.
Při sledování počasí využívají silničáři aktuálních i předpovědních radarů a také kamer a meteostanic. Obojí je například právě v Čisté. Zařízení sleduje dispečer na oblastním dispečinku. K dispozici má výjezdové dispečery a mimo jiné i na základě jejich informací vysílá techniku do terénu. Dále pracovníci při údržbě silnic spolupracují s Policií ČR a hasičským záchranným sborem.

V Rakovníku sníh odklízelo celkem pět sypačů, čtyři malé a jeden velký. K tomu pracovalo zhruba čtrnáct lidí. „První vůz vyjel do města ve dvaadvacet hodin třicet minut. Zbytek přesně o půlnoci, aby bylo vše do rána uklizeno," řekl ředitel Údržby městských komunikací Rakovník Dušan Godeša.

Podle něj se nic nestandardního nestalo. Komunikace se ošetřovaly postupně podle důležitosti podle plánu zimní údržby města. Vše se stihlo a obešlo bez poruchy. Ráno nastoupila další směna. Ta dočišťovala přechody pro chodce a drobnosti, které se v noci nestihly udělat.