„Každý zájemce si tak bude moci pronajmout za členský poplatek box, kde by si mohl pěstovat, co by chtěl. Daný projekt by zajišťovala vznikající nezisková organizace a zahrada by měla provozní řád, bude uzavřená s přístupem pouze pro členy," informovala Andrea Strnadová, mluvčí rakovnické radnice s tím, že radní se rozhodli tento projekt podpořit, ale nejdříve musí zveřejnit záměr výpůjčky.

„Je to také krok k tomu, aby lidé našli k sobě cestu a zlepšila se také i komunikace mezi lidmi," řekl Miroslav Samaš (ANO), místostarosta Rakovníka.

Ten ještě také zmínil, že v případě velikého zájmu má město vytipované další lokality ve městě, které jsou dlouhodobě nevyužívány a mohly by posloužit pro další komunitní zahrady.

„Nápad je to určitě dobrý. Tady na Bendovce se nikde nic pěstovat nedá. Mám sice na svém balkónu nějaké odrůdy rajčat, ale jsme omezeni prostorem," řekla Rakovnickému deníku Věra Bohuslavová.

Komunitní zahrada vznikne v areálu bývalé školky TOS, větší část zahrady je v současné době nikým nevyužívána.

„Údržbu má na základě smlouvy o výpůjčce v kompetenci klub boxerů. Ti však uvedli, že využívají jen její část, zbytek pouze udržují. Předmětná část je tak přístupná samostatnými vraty z vnitrobloku sídliště Generála Kholla," doplnila ještě informace mluvčí radnice Andrea Strnadová.