Pořadatelem setkání rakovnických kapel, které přislíbily svoji účast a zahrát jen klasický rokenrol, je kapela QR Band, jež letos slaví desáté výročí existence. Za ni hovoří Jiří Röll: „Program je hotový, za předpokladu, že všechny kapely dodrží, co slíbily. V současné chvíli se jedná o dvanáct kapel včetně nás."

Mimo jiné by tu měli ukázat, jak umí hrát rokenrol, muzikanti z Brass Bandu, Hradního dua, Z Davu, Phobosu, zapojí se také Žížeň Band, Dhepo, Undertakers či Falešná ozvěna. „Avizovaný Rakovnický potok nakonec odřekl. Prý to zkoušeli, ale neví, jak dát rokenrol dohromady. Oni hrají old-time muziku, pocházející z mnoha koutů světa a hranou na přelomu 19. a 20. století ve Spojených státech, z níž se později vyklubala country music," vysvětlil Jiří Röll.

Problém by dle Jiřího Rölla nemělo mít Hradní duo, i když bude zajímavé, jak bude 
rokenrol v jejich nástrojovém obsazení znít. „Hodně zvědavý jsem na Žížeň Band hrající bluegrass a Z Davu, jež má nezvyklý nezařaditelný styl. Jsem zvědav, jak si s rokenrolem poradí," popsal Jiří Röll.
„Aby se všichni účinkující vešli do časového limitu večera, vychází na každého z nich zhruba dvacetiminutové vystoupení, kam by se měly vejít tři až čtyři skladby, obzvláště pokud se natahují sóla. Program je tedy v tuto chvíli hotov. Tedy za předpokladu, že kapely dodrží, co slíbily. Může se stát cokoli, jsme jen lidi," dodal Jiří Röll.

Dodejme, že akce se koná 27. září od sedmé hodiny večerní.
A že QR Band získal na ni od města Rakovníka grant. „Připravují se plakáty a poutače. Výhoda je v tom, že v kácéčku bude mnoho různých kapel, které mají své příznivce. Věřím tedy, že přijde na oslavu rokenrolu dost lidí," dodal ještě Jiří Röll.