Soud zamítl žalobu firmy Ekvity Euro, která se domáhala povolení prodeje zastaveného majetku Karlovy Vsi.

Bývalý starosta Luboš Šípek si od této společnosti půjčil peníze, které obec nebyla schopna splácet – 1,7 milionu korun. „Během rozhodování soud přihlédl například k tomu, že nebylo prokázáno, že se v inkriminovanou dobu, kdy se mělo o půjčce jednat, konalo zasedání zastupitelstva obce, které by mělo rozhodovat o půjčkách, zástavách. Nebylo shledáno, že by se skutečně zasedalo a došlo ke schválení půjčky,“ řekla mimo jiné ve svém odůvodnění rozsudku soudkyně Jaroslava Lajpertová. Obec by tedy neměla přijít o své lesy, obecní úřad, zahrady, hřiště, louky, tedy dle starostky Ivety Kohoutové o kompletní obecní majetek ležící v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko

„Rozhodnutí soudu nás nepřekvapilo. Čekali jsme, že to tak dopadne. A naše plány? Pochybuji, že by zastupitelstvo chtělo prodávat náš majetek, aby se zaplatily dluhy obce. Je tu ale možnost dát budovy bance do zástavy a splácet úvěr třeba deset let. To už jsou daleko lepší vyhlídky, než jsme měli ještě nedávno před sebou,“ okomentovala rozhodnutí soudu Iveta Kohoutová. K řešení je tu ještě exekuce týkající se rakovnické stavební firmy Froněk a stále ve hře je rovněž možnost, že se společnost Ekvita Euro odvolá.

„S usnesením soudu nesouhlasíme. Naše další kroky zvážíme až uvidíme jeho písemné vyhotovení,“ konstatoval právní zástupce žalující Ekvity Euro Petr Hájek.