„Vůbec nechápu, jak někdo může na tuto část silnice vyrazit v mlze a bez reflexních prvků. V tomto týdnu, kdy byly ráno husté mlhy, to bylo šílené. Podle mne je jen zázrak, že se nikomu nic nestalo,“ řekl třeba Adam Souček, který tudy každý den projíždí do průmyslové zóny, kde pracuje.

Lidé s kritikou nešetřili ani na sociálních sítích. Podle nich se opět jedná o nedomyšlený projekt, kdy nikdo nepočítal, že by lidé mohli chodit do práce pěšky.

Vedení radnice chce vzniklou situaci vyřešit. Kdy by mohl být k nové výrobní hale vybudován chodník, není jasné. V současné době probíhají mezi městem Rakovník a firmou Valeo jednání.

Zatímco k nové výrobní hale žádný chodník zatím nevede, jinde je to jinak. Do konce roku by měla být opravena část chodníku v ulici Kuštova, a to konkrétně u podniku Brano. „Jedná se o velmi frekventovaný chodník. V této části je ovšem v havarijním stavu, jsou zde zbytky původního asfaltu, místy pak asfalt chybí. Město bylo osloveno firmou Valeo a Eberspächer s žádostí o rekonstrukci,“ sdělil starosta města Luděk Štíbr s tím, že rada města žádosti vyhověla. Oprava vyjde města na téměř 300 tisíc korun.