To se nelíbí zastupitelům města, kteří plní roli oddávajícího a musejí tyto nepříjemnosti řešit. Opoziční zastupitel Jiří Ludačka (ČSSD) však vládnoucí koalici připomněl, že návrh na vyřešení celé situace leží několik let na radnici. Vedení města se tím totiž už zabývalo za starosty Václava Pícla.

Diskuzi nad tímto problémem otevřel na posledním zasedání vedení města Miloslav Blecha (ODS). Podle něj je škoda, že má město tak špatnou vizitku.

„Problém je zejména v sobotu dopoledne, když před radnici přijíždějí svatebčané. Místa jsou zde plně obsazena. Možná by stálo za to, pomocí přenosných značek vyhradit asi tak šest míst k parkování pro svatebčany,“ navrhl Blecha, který dodal: „Je to ostuda města, když během tak významné události nemají svatebčané kde zaparkovat. Museli jsme jim naposledy říci, aby zaparkovali na nádvoří radnice.“

Starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl (ODS) vzápětí namítl, že by zde značka musela být umístěna alespoň deset dní předem.

Do vládnoucí koalice se s úsměvem „obul“ opoziční zastupitel Jiří Ludačka (ČSSD). Ten zastupitelům a hlavně radním doporučil, ať se porozhlédnou po úřadu.

„Tuto věc jsme řešili dva měsíce před odchodem starosty Václava Pícla. Byl zde návrh a i rozpracované časové hodiny kvůli omezení parkování,“ připomněl Ludačka.

„Když se podíváte někde po úřadě, tak to někde zpracované je. Jenže pak jste přišli vy a už to zmizelo,“ dodal s úsměvem.

Zda budou někdy v budoucnu vyhrazena před rakovnickou radnicí parkovací místa pro svatebčany není jisté. Podnětem se budou radní nejspíše teprve zabývat.