Absenci zubní pohotovosti pociťují nejvíce občané z jižní a západní strany rakovnického regionu. Cesta do Kladna ze vzdálenějších míst obcí Rakovnicka může pak trvat i hodinu.

Vše nyní záleží na tom, jak se jednotlivý zástupci dohodnou mezi sebou. Senátor a náměstek hejtmana Středočeského kraje Marcel Chládek téměř před dvěma měsíci Deníku sdělil, že již hovořil přímo s hejtmanem kraje Davidem Rathem, ale také s ředitelkou kladenské nemocnice Kateřinou Pancovou a s ředitelem krajské rychlé záchranné služby Martinem Houdkem.

Konkrétní podmínky však vzejdou ze schůze, která se koná ve čtvrtek 25. března, kdy se senátor sejde se zástupci stomatologické komory a také s ředitelem krajské záchranné služby Martinem Houdkem, aby společně vyjednali možné znovuobnovení zubní pohotovosti.

„Cílem této schůzky je domluvit podmínky, za jakých okolností by se mohla začít provozovat zubní pohotovost v Rakovníku,“ řekl senátor Marcel Chládek.

Ten také v lednu novinářům sdělil, že zubní pohotovost bude mít zřejmě zpočátku podobné parametry jako pohotovost lékárenská. Byla by tedy otevřena jeden den o víkendu a sloužící zubaři by se periodicky točili. Samotnému Chládkovi by se nejvíce líbila pohotovostní doba během sobotního odpoledne.

Senátorovi by se však nejideálněji zamlouvala varianta, kdyby se držela zubní pohotovost i o všední den. Ale to je ještě věc dlouhých jednáních.