Vedení radnice nyní poslalo k rukám zastupitelům aktualizovaný zásobník projektů a plánů investic až do roku 2014, kde je zařazen i takzvaný Areál aktivního odpočinku v lokalitě Na Studánkách, kde by měla vzniknout hřiště, ale také tolik očekávaná dráha pro in – line bruslaře.

„Na vybudovaní tohoto projektu jsme se snažili získat peníze od ČEZu v rámci projektu Duhová energie. Znovu jsme neuspěli,“ informoval starosta města Zdeněk Nejdl a dodal: „Je na čase shánět peníze jinde či se pokusit vše zafinancovat z vlastních zdrojů.“

Starosta dále uvedl, že zásobník připravovaných investičních akcí bude průběžně doplňován a rozdělení skupin neznamená prioritu.

Aktualizovaný zásobník investičních akcí

„Může se stát, že se naskytne možnost získat peníze z dotace na projekt v druhé skupině. Tak se vše uspíší a udělá proto, aby se peníze získaly,“ upřesnil informace Jan Polák, mluvčí radnice.

Schválení investičních plánů má další výhody. Kromě toho, že zastupitelé budou mít možnost seznam doplňovat, nebudou se moci vymlouvat na fakt, že nebyli s investičním záměrem rakovnické radnice a koalice dopředu seznámeni.

„Při podávání žádostí o různé dotace je dobré mít průvodní usnesení, že zastupitelé o chystaném investičním záměru ví. Schválený aktualizovaný zásobník se dá použít jako doložka toho, že budoucí investice zastupitelé projednali a schválili,“ vysvětlil Nejdl, jenž dále řekl, že v opačném případě by musel před žádostí o dotaci svolávat mimořádné zastupitelstvo.