Lídr rakovnických komunistů (KSČM) Miloslav Kubínek kritikou nešetřil. Vadilo mu, že vedení radnice nerespektovalo usnesení zastupitelstva a již podnikalo kroky k opravě plochy a mantinelů. „Vážil jsem si toho, že i někteří z řad koalice hlasovali pro můj návrh. Ale pak během jednání rady svůj názor změnili,“ neskrýval rozhořčenosti Kubínek a dodal: „Než se zastupitelstvo znovu sešlo, tak je uzavřeno výběrové řízení. To považuji za podvod na nás zastupitele a mrzí mne, že ti, kteří mne podpořili, nedodrželi své slovo.“

Podobně reagoval i zastupitel za sociální demokracii (ČSSD) Ludvík Vožeh. I jemu se nelíbilo počínání radnice. Radní se však brání. Neudělali nic špatného. Pouze zjišťovali cenu oprav. „Z úst zástupců hokejbalu padlo, že oprava nebude stát více jak osm set tisíc korun, a z úst pana Kubínka, že se cena bude pohybovat okolo dvou a půl milionu korun. Proto bylo vypsáno zadávací řízení, pro zjištění objektivní ceny,“ vysvětlil radní a zastupitel z řad ODS (Občanské demokratické strany) Ivo Trešl. „Zastupitelstvo jsme nijak neobešli, zadávací řízení bylo vypsáno ještě před zasedáním zastupitelů,“ doplnil informace místostarosta Jan Švácha (TOP 09).

Ačkoliv bylo před jednáním jasné, že minimálně koaliční zastupitelé opravu podpoří, Kubínek trval na svém.Na základě vypracovaného posudku od Kamila Hrbka opravit nejnutnější věci, tedy pro získání licence, a ušetřené peníze investovat někde jinde. Hrbek ve svém posudku uvedl, že by bylo vhodné vstoupit do jednání s komisí o udělení další výjimky. „Co se týče zaoblení mantinelů v rozích, věřím, že když to bylo předmětem udělení výjimky dodnes, nebude snad problém udělení výjimky do doby rekonstrukce,“ napsal Hrbek. Ta by podle projektanta byla vhodná po provedení základních oprav zhruba za pět let.

Jenže riskovat licenci zastupitelé nechtěli. Miroslav Koloc (ODS) upozornil na to, že město má dvě možnosti. Buď v letošním roce opraví hrací plochu a mantinely a nebude si muset hokejbalového stadionu všímat, „nebo se mantinely natřou, povrch se zazáplatuje a vše se pouze odsune,“ řekl Koloc.
Miloslav Kubínek zpochybnil i stanoviska funkcionářů Českomoravského hokejbalového svazu, o která se hlavně opírají koaliční zastupitelé. Podle Kubínka se dají funkcionáři snadno ovlivnit. „Není problém, aby byli funkcionáři ovlivněni ve prospěch představ, které zde byly vyjádřeny, to není tak složité,“ řekl během diskuze Kubínek a ještě stihl obvinit zastupitele a radního Miroslava Koloce z podjatosti a střetu zájmů kvůli tomu, že dres rakovnických hokejbalistů obléká jeho rodinný příslušník. Navíc Kolocovi vyčetl jeho subjektivní postoj a nebrání v potaz další možnosti.

„Pan Koloc dostál svému subjektivnímu pohledu na věc a opět neregistruje to, co já jsem zde uvedl. Vůbec by se neměl tohoto řešení zúčastňovat. Pan Hrbek poukazoval na to, že omezenými zásahy se prodlouží životnost o pět let,“ řekl Kubínek. „Moje hledisko není subjektivní. Opírám se o tvrzení lidí, kteří jsou k tomu kompetentní a kteří udělují licenci. Podstata je ve špatném poloměru mantinelů, jejich technickém stavu a celkové bezpečnosti. Natíráním se na hřišti nic nevyřeší. Poloměr si nevymyslíte, i kdybyste jej natíral jakoukoliv barvou,“ reagoval Koloc. Pro celkovou opravu hokejbalového stadionu nakonec vyjádřilo souhlas patnáct zastupitelů z dvaceti přítomných.