Ačkoliv opoziční zastupitelé si na posledním řádném únorovém zasedání stěžovali, že neměli na prostudování materiálu rozpočtu města dostatek času, nikdo z nich s konkrétním návrhem či změnou ve středu nepřišel. Rozpočet města tak mohl být schválen již v únoru. I se stejnou debatou.

„Neobdrželi jsme ani jednu písemnou připomínku či jiný protinávrh k rozpočtu města,“ informoval starosta města a občanský demokrat (ODS) Zdeněk Nejdl.

Konkrétní připomínku či návrh, kde ušetřit peníze, které by se mohly využít jinde, sociální demokraté nevznesli ani během jednání. Svůj návrh zde pak přednesl pouze Miloslav Kubínek. Ten žádal o vysvětlení, stejně jako na minulém zasedání zastupitelstva, proč by se mělo hokejbalové hřiště opravovat a investovat do něj miliony korun, když je hřiště v pořádku. Podle něj by peníze měly směřovat například do opravy 3. ZŠ Rakovník.

„Uklízečky zde nemohou ani otevřít okno, v jakém jsou havarijním stavu,“ řekl Kubínek. Marek Pavlík z politického uskupení Společně pro Rakovník Kubínkovi vysvětlil, že přesun jednoho milionu korun z investic by nic neřešil. „Na 3. ZŠ Rakovník plánujeme inspekční cestu. Určitě si o celé situaci popovídáme s ředitelem školy, ale jsou jiné možnosti, jak tento problém vyřešit. Přesun peněz by tak určitě nic neřešil,“ odpověděl Pavlík.

Za opravu hokejbalového stadionu znovu bojoval i nováček v zastupitelstvu Miroslav Koloc (ODS), vyjádřit se k problematice přišel za HBC Rakovník, který areál využívá, Miroslav Tlustý. Všechny zastupitele seznámil s tím, že povrch už si rekonstrukci zaslouží. Zároveň vyvrátil mýty, že by oprava stála více než dva miliony korun, jak tvrdí lídr rakovnických komunistů.

„Oslovili jsme firmy v okolí ohledně opravy asfaltového povrchu a také jsme si zjišťovali informace ohledně plastových mantinelů. Vše by nestálo více jak milion korun,“ vyvracel domněnky Kubínka Tlustý a dodal: „Na hřišti bylo již sehráno více jak pět stovek utkání, hrály se zde nejrůznější turnaje, naše týmy sbírají úspěchy. Veškeré výsledky jsou známy po celé republice. Pokud chceme, aby se hrál v Rakovníku hokejbal na úrovni, musí zde být kvalitní povrch.“

Jenže lídr komunistické strany trval na svém; požadoval, aby mohl do příštího zasedání vytvořit odborný posudek o potřebě rekonstrukce povrchu hřiště a mantinelů. A zastupitelé jeho návrh akceptovali. Stejně jako nakonec schválili bez větších změn rozpočet města. V něm se počítá s celkovými příjmy ve výši bez mála 457,864 milionu korun, výdaje jsou ve stejné výši.