„Přesná čísla ukáže až provoz. Do této odhadované částky se může promítnout například stoupající cena za teplo. Dále se musí s vytápěním naučit pracovat obsluha. To například znamená správně větrat a správně nastavit termohlavice," vysvětloval starosta obce Jan Polák.

Zastupitelé předpokládají, že se práce rozběhnou v červenci nebo v srpnu letošního roku. „Veškeré práce by pak měly být hotovy na konci srpna v roce 2014," dodal Polák.

V současné době běží soutěž o zhotovitele projektové dokumentace. Přihlásili se tři zájemci. Nyní zastupitelé hodnotí a zkoumají jejich nabídky. Zhruba v březnu vítěz zpracuje prováděcí projektovou dokumentaci.

Kromě zateplení budov projekt počítá i s rekonstrukcí otopného systému včetně výměny kotle za nízkoemisní a lépe využívající teplo z uhlí. Zateplení školy podle projektu vychází na třicet pět milionů korun. Město získalo dotaci ve výši třiceti milionů. Pět až sedm milionů činí spoluúčast města.

Vedle výměny kotle ve škole se uskuteční rekonstrukce druhé části kotelny společné pro školu a bytové domy. Ta předpokládá vedle dvou nových kotlů pro školu i dva nové kotle pro domy. Na to město podalo další žádost o dotaci.

„Projektovou dokumentaci udělá stejný zhotovitel jako pro školu, protože pokud bychom projekty nechali vypracovat odděleně, mohlo by se stát, že se kotle do daného prostoru nevejdou, nebo že tam nebudou pasovat. Proto nyní běží soutěž o zhotovitele na oba projekty najednou," uvedl Polák.