Proti rozhodnutí se nelze bránit. Správa CHKO Křivoklátsko poslala své stanovisko čtyři týdny před konáním akce, vyřízení možného odvolání pak trvá třicet dnů (Cyklování se koná od 19. - 21. 7.). „Byl to pro nás šok, sebralo nám to hodně psychických sil. Máme sice náhradní trať, ovšem vzhledem k tomu, že jsou zde i soukromé pozemky, byl by to stejný maraton o získání povolení,“ řekla organizátorka Milena Křikavová.

Organizátoři musí ještě CHKO Křivoklátsko zaplatit pokutu ve výši 11 tisíc korun, další pokuta jim byla udělena Odborem životního prostředí MěÚ Rakovník – obě za vjezd na lesní cesty s motocykly v loňském roce.

„Závod z velké části zasahuje do Ptačí oblasti CHKO Křivoklátsko. Jelikož termín závodu spadá do období, které je vlastní právě hnízdění a vyvádění mláďat některých druhů ptáků,“ napsal mimo jiné v odůvodnění vedoucí Správy CHKO Křivoklátsko Petr Hůla.

Bez motocyklů a zdravotnické čtyřkolky závod uspořádat nelze. Jen v loňském roce zastavili v lese 9 aut a traktor. Čtyřkolka je důležitá kvůli zdravotníkům, kteří v případě potřeby poskytnou pomoc. „Ani tu nám nedovolili,“ dodala Křikavová.