Třídenní akce startuje v pátek 22. července na Husově náměstí, a to nejen tradičním slavnostním zahájením, ale tradičně i orientačním závodem dvojic. Pro rodiny s dětmi je pak připravený orientační závod po městě s cílovými body na zajímavých a historických místech města. Osmý ročník Rakovnického cyklování ale přinese jednu zásadní novinku při orientačním závodě. Závodníci již nebudou muset složitě ve fyzickém vypětí hledat na kartičce příslušné políčko pro „štípnutí" navštíveného kontrolního bodu. Letos se bude vše měřeno pomocí čipů. „To znamená, že na stanovišti u kontrolního lampionu bude elektronická jednotka, ke které závodník přiloží čip, který obdrží dvojice při prezenci, a do něj se načte údaj o kontrole – s počty bodů za kontrolu a časem, kdy bylo kontroly dosaženo. V cíli bude umístěna čtecí jednotka a dvojice ihned po načtení čipu dostane výtisk z počtem dosažených bodů, a to pro případné reklamace," napsali organizátoři v aktualitách na oficiálních webových stránkách Rakovnického cyklování.

Spolu s orientačním závodem odstartují v lokalitě v lesoparku V Jamce závody v paralelním sjezdu horských kol. Kdo by pak neměl cyklistického dovádění dost, může vyrazit večer na noční výlet podél Slabeckého potoka až k Berounce.

Sobotní program pak bude patřit rodinám s dětmi, ale také adrenalinovým závodům. Tradičně se pojede downhill, ale také divácky velmi oblíbený závod cross country. Na ten se těší každoročně i hlavní pořadatelka z Městské knihovny Rakovník, Milena Křikavová.

„Je to závod hrozně hezký na dívání, vydržím se na něj dívat také v televizi, kde mi to připadá hrozně jednoduché, ale když pak zde v Rakovníku vidím, jaká je to dřina, tak závodníky obdivuji," reagovala na dotaz před zahájením loňského ročníku Cyklování Milena Křikavová. Děti se mohou těšit na jednotlivé soutěže v jízdy zručnosti, k dispozici bude také lezecká stěna. Nedělní program pak bude patřit závodu na horských kolech, ale také závodu koloběžek na Husově náměstí. Akci pak zakončí závod na silničních kolech v centru města, kdy závodníci krouží po náměstí. Po oba víkendové dny navíc můžete vyhrát v tombole zajímavé ceny.

Není to jen sportovní akce, jsou zde také koncerty. „Chtěla bych také, aby to byla společenská akce, aby se lidé, když se nechtějí zúčastnit, přišli na akci podívat. Potřebujeme Rakovník probudit," přiblížila Cyklování Milena Křikavová.