„Představení bylo moc pěkné, v krásné atmosféře ho zhlédl rekordní počet návštěvníků. Sešlo se tu nejvíce lidí snad za celou dobu, co se vzpomínky účastním jako starosta," pochvaloval si starosta Krakovce Petr Jelínek.
V sobotu ráno organizátory trochu vystrašilo počasí, ale kolem deváté se umoudřilo, takže sobotní program mohl začít. V deset hodin začal těm nejmenším dětský den s Barborkou a jejími kamarády. Nejisté ranní počasí je neodradilo a během dopoledne přicházeli další a další.

Odpoledne se program přesunul do Hospody u hradu, kde začal koncert se skupinou Lignit. Ve 14 hodin se uskutečnila přímo na Krakovci bohoslužba Církve Československé Husitské k připomenutí osobnosti Jana Husa a jeho odkazu. Od dvaceti hodin opět v Hospodě u hradu hrála na taneční zábavě kapela Jan Fernet a spol.

„Doufám, že zítra už bude hezky. Vůbec si nepřipouštíme, že by pršelo. Těšíme se, že si společně užijeme hezký den tady Pod políčkem," řekl v sobotu starosta Petr Jelínek. Program totiž pokračoval i v neděli od jedenácti hodin. Vystoupil například kouzelník Pavel Dolejšek a zahrál taneční orchestr Tox. Slavnosti mistra Jana Husa pořádal Obecní úřad Krakovec společně se Středočeským krajem.