„Přeji všem hodně úspěchů. Všichni se tady známe, tak věřím, že to dobře dopadne. Je nás tu méně. Chtěla jsem soutěž odvolat, ale vy všichni jste se na vystoupení připravovali a bylo by to vůči vám nefér," vysvětlila hned v úvodu za pořadatele Marie Círová.

Pak už nastupovaly na pódium zpěvačky jedna za druhou. Některé měly doprovod z nahrávky, některé doprovázely paní učitelky na klavír či kytaru, nebo se na kytaru doprovodily samy. Jejich výkony pečlivě hodnotila čtyřčlenná porota.

Děvčata si zvolila písně z různých šuplíků. Zazněla Kometa od Jarka Nohavici, dále Pátá, Doney Gal, nebo Ty jsi můj song. Jediné dívčí duo Štěpánka Ortcikrová a Nikola Pichrtová zazpívalo píseň Montgomery.
První základní školu v Rakovníku reprezentovaly Edita Kočková a Kristýna Štěpková. Obě děvčata chodí do sboru. Připravovala se s paní učitelkou Květou Emingerovou. Edita Kočková zazpívala písničku Ty jsi můj song.

Proč si ji vybrala, to vysvětlila jednoduše:

„Je taková neznámá. Zpívá ji Věra Špinarová. Je to moje oblíbená zpěvačka. Zpívám od ní ještě Hej, lásko nečekej, ale jen doma."

Kromě písní od Věry Špinarové Edita zpívá všechno. Notuje si i doma. Pokaždé podle nálady.
Kristýna Štěpková volila píseň Pátá. „Vybrala jsem si ji, protože jsem ji už znala a nemusela jsem se ji už učit. A samozřejmě se mi také líbila. Je taková chytlavá," zkonstatovala Kristýna.

Kristýna žádnou oblíbenou zpěvačku nemá. Zpívá všechny písničky, které se jí zalíbí. Kromě sboru si zazpívá také doma, ale jen když je sama. Kromě toho ještě hraje na klávesy.

Zpívání obě děvčata baví a zpěvu se věnují odmalička. Zpívalo se a zpívá i u nich doma v rodině.

„Mně se líbí, že při zpěvu můžeme ze sebe vydat emoce," svěřila se Edita Kočková.
Tradiční dětskou portu uspořádal Dům dětí a mládeže v Rakovníku za podpory města Rakovníka.

Výsledky soutěže:

I. kategorie:
1. Barbora Sekyrová ZŠ Šanov
2. Diana Urbanová ZŠ Šanov

II. kategorie:
1. Sára Vaňhová ZŠ Šanov
2. Nikola Pichrtová 2. ZŠ Rak.

III. Kategorie
1. Kristýna Štěpková 1. ZŠ Rak.
2. Edita Kočková 1. ZŠ Rak.

Dua, tria, soubory:
1. Nikola Pichrtová 2. ZŠ Rak. a Štěpánka Ortcikrová 3. ZŠ Rak.