Zbečenské děti z první až páté třídy si nacvičily kromě písniček také tanec – mazurku a zahrály rovněž na flétnu, přečetly pověsti a na konec si všichni společně zazpívali vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí. Za to si pak od rakovnických seniorů vysloužily ručně vyrobená zvířátka. „Moc se nám to líbilo, děti k nám chodí docela často z různých škol a vždycky to mají moc pěkné. Máme to tu bezvadné a jsem tady moc ráda,“ svěřila se jedna z místních dam Eva Diepoltová.

Projekt Jsem laskavec není jediným projektem, kterého se zbečenská škola zúčastní. „Jelikož jsme malá škola a máme málo žáků, potřebujeme se nějak zviditelnit. Jsme zapojeni i do Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, Zdravá strava do škol a dalších projektů. Rodiče pracují ve městech, tak tam většinou vozí i svoje děti. Navíc jsme chtěli udělat i dobrý skutek, tak jsme se rozhodli, že se zapojíme i do tohoto projektu, o kterém jsem se dočetla na stránkách jiných škol. Domovu seniorů se to také líbilo a tak jsme se dohodli,“ prozradila ředitelka Základní školy Zbečno Martina Pidrmanová.

Jsem laskavec 2018 je projektem Nadace Karla Janečka a je určen pro třídy, spolky, zájmové kroužky nebo kamarády ve věku 6-18 let z celé České republiky. Váže se ke Světovému dni laskavosti, který je právě dnes.

V sobotu prošel Nesuchyní opět lampiónový průvod.
OBRAZEM: Nesuchyní prošel lampionový průvod
Divadlení hra Hanako v podání Turnovského divadelního studia A. Marek zahájila Popelku 2018,
Nejlepší inscenací rakovnické Popelky byla hra Hrnečku, vař