Těžce nemocná půlroční dívenka svým pláčem rozčilila otce, který ji udeřil do obličeje, a pak odhodil.


K bezbrannému půlročnímu miminku se vlastní táta choval jako k hadrové panence. „Byl obviněn z trestného činu ublížení na zdraví,“ doplnil mluvčí rakovnické policie René Černý. Dvaadvacetiletý muž žil ve Hředlích spolu se stejně starou přítelkyní a třemi dětmi. Dvouapůlletým chlapcem, který by měl dle našich informací trpět těžkou chorobou srdeční, jedenapůlletou zdravou holčičkou a ani ne půlroční těžce nemocnou holčičkou.

„Matka v půli července zjistila, že právě toto nejmladší dítě má na hlavě povrchová zranění a podlitiny. Odjela s ním tedy do rakovnické nemocnice,“ konstatoval policista. Rakovničtí chirurgové tehdy zhodnotili jeho stav jako velmi vážný a miminko bylo převezeno do kladenské nemocnice. Rakovnickým lékařům i kladenské lékařce se zranění dítěte nelíbila a o případu byla informována policie. „Nepřesvědčivá verze otce na to, jakým způsobem přišla jeho dceruška k závažným zraněním zněla tak, že spadla z postýlky. To se ale policistům ani lékařům nezdálo. Následoval další výslech během kterého se přiznal, že v rozčilení udeřil malou do obličeje a pak ji hodil na válendu, kde se ještě uhodila o zeď,“ popisoval policista. „Rozčililo mě to, že plakala,“ vysvětloval své chování vůči těžce nemocné dcerce krutý otec.

„Ve spolupráci s orgánem Péče a děti a mládež, který drží nad touto rodinou již dlouhodobější dohled, byly všechny tři děti rodičům odebrány,“ uzavřel René Černý. Dle našich informací však dvojice už čeká další dítě …