Sportovní kluby trápí absence sportovní haly, která by splňovala požadavky pro hraní oficiálních soutěží už hezkou řádku let. A trápit zřejmě ještě nějakou tu sezonu bude. Současná sportovní hala v Rakovníku, kterou nyní vlastní město Rakovník a díky kterému se tak podařilo zachovat sportovní činnost v objektu, jelikož předchozí vlastník TJTZ Rakovník neměl na financování a zásadní opravy objektu peníze, má příliš malé rozměry hrací plochy. Futsalisté, pozemní hokejisté a také například florbalisté musí hrát svá domácí utkání ve „vyhnanství” v okolních halách - Stochově a podobně. Cestování náklady pak nutně zasahují nejen do rozpočtu klubů, ale také rodičů. Není tak divu, že se kluby dotazují, co bude dále.

Ilustrační foto
Porodnice v Rakovníku hlásí rekordní počet narozených dětí

Podle starosty města Luďka Štíbra (ODS) by se v úvodním čtvrtletí letošního roku mělo rozhodnout, jakým směrem se město vydá v případě sportovní haly. Spolu s ním to na posledním zasedání zastupitelstva města sdělil i jeho spolustraník a dlouholetý starosta města Zdeněk Nejdl. Ke kulatému stolu by měli být přizváni nejen zástupci rakovnických sportovních klubů, ale také projektanti, odborníci a zástupci města.

„Situace kolem sportovní haly se neustále vyvíjí. Objevují se i další varianty řešení problému se sportovní halou, jedná se ale zatím pouze o neoficiální informace,” reagoval na posledním zasedání na slova Zdeňka Nejdla a opozičního zastupitele Pavla Jenšovského (ČSSD) starosta Luděk Štíbr a pokračoval: „Mluví se o existenci dvou nafukovacích hal v katastru města Rakovník, přičemž jedna by byla financována krajským úřadem. Město by tak nemuselo utrácet peníze za výstavbu haly. Jedná se ovšem zatím o diskuzi a budoucí záměr. Musíme si k tomu sednout a poté se rozhodnout, jakou cestou dále jít, aby investice města byla účelná. Vše je ale otázkou peněz a připravenosti města, každopádně se bude snažit získat maximální dotační podporu.”

Pracovní skupina Asociace krajů ČR začala s přípravou novely zákona o rozpočtovém určení daní.
Asociace krajů řeší, jak přihrát do středních Čech víc peněz

Právě v průběhu jednání mají vzniknout podklady pro zastupitele, jejichž součástí například bude analýza, kolik peněz by stála rekonstrukce, nebo zda nebude levnější objekt kvůli špatnému technickému stavu zbourat a postavit tady halu novou.

Vedení florbalového klubu zastupitelům doporučilo, aby z částky 80 milionů - s takovým obnosem se počítá na rekonstrukci stávající haly - financovalo rekonstrukci stávají sportovní haly a také výstavbu nové v lokalitě u atletického stadionu na Zátiší. Podle zástupců klubu by obě sportoviště byla dostatečně kapacitně využívána a o jejich další osud by se nebála.

Regionální přehledy o objednávkách poskytla Deníku firma Dáme jídlo, jejíž kurýři dovážejí zákazníkům pokrmy vybrané z nabídky spolupracujících restaurací.
Roznáškám vládne pizza, burgery ji však dotahují