Na „nedomyšlenost“ systému však upozornil předseda rakovnické Jednoty Petr Mojžíš. Ten se zdražením vjezdu souhlasí, ale již se mu nelíbí fronty u výjezdu z náměstí.

„Dvacetiminutová doba je určena pro vyřizování mých záležitostí, nikoliv za čekání ve frontě na zaplacení. Do limitu jsem se naštěstí vešel, ačkoliv přede mnou bylo okolo dvaceti aut. Ve čtvrtek však byla, podle mého známého, fronta až k policii,“ napsal Petr Mojžíš rakovnické radnici a pokračuje: „Upozorňuji vás na to, že pokud se mi stane, že kvůli době strávené ve frontě překročím těch dvacet minut, tak vám dalších deset korun nezaplatím.“

Vedení radnice je však spokojené. Podle místostarosty Jana Švácha (TOP 09) je dobrým znamením, že se lidé o zdražení baví. „Na tom, co píše pan Mojžíš, je vidět, že zdražení funguje. Lidé začínají přemýšlet a zvažovat, zda má smysl na náměstí vjet. Prioritou je omezení provozu v centru města,“ nechal se slyšet Švácha.

„Ceník je nastaven pro všechny stejně. Pokud pan Mojžíš na náměstí přijede, navíc si myslím, že ze sídla firmy to nemá zas tak daleko, aby nemohl jít pěšky, ale pokud přesto uzná za vhodné a nutné jet s autem na náměstí, zdrží se zde, zaplatí stejně jako všichni ostatní,“ reagoval starosta Zdeněk Nejdl.

Centru Rakovníka se podle Nejdlových slov ulevilo především od automobilů, které zde stály zadarmo. Z původních dvou stovek aut nyní parkuje na náměstí zdarma 25 aut denně. V minulých týdnech od 8 do 18 hodin na náměstí vjelo okolo dvou tisíc aut, nyní se počet o nějakou stovku snížil.

„Vypadá to, že se počet aut na náměstí snížil o zhruba sto až dvě stě aut. Ale ta data nejsou ještě potvrzená, navíc jsou nyní prázdniny a řada lidí o zdražení ani nevěděla,“ řekl starosta. „Zároveň se ale zvedla tržba, a to o pět tisíc korun denně,“ dodal Nejdl.