Na služebnu rakovnické městské policie zavolala v sobotu kolem jedenácté hodiny dopolední žena, ke které se při venčení jejího psa přidali další dva cizí pejsci. Hlídka vyrazila do Šamotky, kde si zatoulaného jezevčíka a teriéra převzala. Psi měli naštěstí na obojku telefonní kontakt, a tak mohli strážníci zavolat jejich majitelům. Majitelka dvou ztracenců si pro pejsky na služebnu strážníků okamžitě přijela a vyprávěla, že se jim předchozího večera zaběhli dokonce tři psi. Jednoho prý našli hned a dva hledali až do tmy.

Do Svojetína jeli rakovničtí městští strážníci pro zaběhlého psa. Volal tamní starosta, že se zvíře pohybuje bezprizorně na místním vlakovém nádraží. „Voříšek" byl tedy hlídkou odchycen a odvezen do rakovnického útulku.

Rakovničtí městští strážníci byli v sobotu voláni do rakovnické nemocnice z důvodu potřeby jejich asistence při převozu opilé ženy do psychiatrické léčebny. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu měla odhalit v jejím těle celých 3,2 promile alkoholu.

Na služebnu městské policie volal v sobotu po sedmé hodině večerní rozzlobený Rakovničan a stěžoval si na hluk způsobený zábavnou pyrotechnikou. Bohužel neexistuje vyhláška, která by ji zakazovala používat do desáté hodiny večerní, a tak kolegové stěžovateli museli vysvětlit, že se ten, kdo dělá s pyrotechnikou hluk, žádného přestupku nedopustil