Obrovský úspěch zaznamenala dvojice učňů ISŠ Jirkov v Karlových Varech kde se konalo regionální kolo 12.ročníku soutěže učňů stavebních oborů.
Soutěže se zúčastnili Lukáš Bajer a Michal Brodňan z druhého ročníku oboru zedník.
„Naši kluci zvítězili ve všech částech a obsadili tak 1.místo, díky tomu postupují do finálové soutěže, které se zúčastní další čtyři vítězná družstva z ostatních regionů. Zařadili se tak mezi pět nejlepších zednických dvojic z republiky,“ zdůraznila učitelka Hana Frančová.

Soutěž měla čtyři části. Nejdříve teoretický test a pak následovala praktická část – zdění z prvků POROTHERM, YTONG a na závěr KB-BLOK. Soutěž se hodnotila podle mnoha kritérií, kdy hlavní bylo řemeslné provedení, dále pak provedení úkolu v čase a dodržování zásad BOZP.
„Lukáše a Michal si cenu převzali v slavnostní atmosféře proslulého lázeňského hotelu Thermal. Jsme na ně moc pyšní už proto, že tahle dvojice mladých lidí jsou moc fajn i po lidské stránce. Předsedkyně komise soutěže se dokonce vyjádřila v tom smyslu, že to našim klukům moc přála. Viděla totiž jak moc snaží,“ uzavřela Hana Frančová s tím, že se spolu se svými Učni chystá na finále do Prahy.