„Nejtvrdší hasič přežije“ zní překlad anglického názvu používaného pod zkratkou TFA. Přesně to lze říci o všech účastnících závodu v Kněževsi.
Nultý ročník soutěže pořádal Sbor dobrovolných hasičů v Kněževsi. K pořádání je „nakopla“ účast na stejné soutěži v Mrači u Benešova. Muži si při závodu skutečně hrábli na dno svých fyzických i psychických sil.
Disciplíny
Na trati překonávali několik náročných disciplín. V Kněževsi sice vedla po rovině, na rozdíl od té v Mrači, ale tady byly za sebou zařazeny čtyři nejnáročnější disciplíny. Jako první hasiči převalovali stodvaceti kilogramovou palici. Zdánlivě jednoduchý úkol mnohé překvapil i ubral dost sil.
Potom přenášeli dva čtyřicetilitrové barely pětadvacet metrů tam i zpět. Dál čekal na chlapy takzvaný hamerbox, sto ran osmikilovou palicí nahoru i dolů. Po tom všem museli překonat dvoumetrovou bariéru.

Přenášení figuríny o velikosti člověka se pak zdálo jako nic. Nakonec všechny dorazil úkol natáhnout dvacetimetrovou zavodněnou hadici. To vše soutěžící zdolávali s dýchacím přístrojem nebo bez něho. Tak náročná soutěž proto nesnesla žádnou rivalitu mezi soutěžícími. Před závodem si všichni prošli celou trať. Ještě si navzájem radili, jak a co nejlépe udělat.

Při samotném závodu hasič musí dobře rozvrhnout své síly jako při skutečném zásahu, proto není vždy na místě při jednotlivých úkolech spěchat. Během zásahu se také neběhá.

Kněževeští vyslali do soutěže šest zástupců. Za celou jednotku se všichni oslovení shodli: „Nejvíce nás překvapila asi pneumatika, pak hamerbox. Jsme rádi, že přišlo hodně diváků. Moc krásné od nich bylo, že všichni mohutně povzbuzovali a doprovázeli každého závodníka po trati od jedné disciplíny k druhé. Takhle se povzbuzovali i jednotliví soutěžící. Každý přál tomu druhému, aby to dokončil.“

Kněževeský zástupce Josef Žemlička skončil na třetím místě a náročnost soutěže jen potvrdil: „Měl jsem starost s pneumatikou, pak jsem myslel, že to u barelů vzdám, ale diváci mě tak mocně povzbuzovali, že jsem se nechtěl shodit. Překonal jsem to a dál už to bylo v pohodě.“
Další ročník této otevřené soutěže (otevřená znamená, že disciplíny nejsou přesně dané jako u požárního sportu, ale jejich volba záleží na pořadateli), u které záleží nejen na fyzické síle, ale i na tom jak jste momentálně naladěni, bude otevřen pro hasiče z celé České republiky.
To pak bude podívaná!

Výsledky
Na závěr ještě výsledky:

Celkem se přihlásilo třináct hasičů, a to z Lužné, Senomat, Kněževse a jeden dokonce ze Slovenska. Z Mrače u Benešova přijel Vratislav Hruška.

V kategorii s dýchací technikou byl nejlepší Zbyněk Pochman z SDH Lužná. Druhý skončil Zdeněk Šíma a třetí Josef Žemlička, oba z SDH Kněževes.

V kategorii bez dýchací techniky na prvním místě skončil rovněž Zbyněk Pochman, na druhém Lukáš Sloup a na třetím Zdeněk Štětka ml., oba z SDH Kněževes.