Na případ upozornila TV Prima a na její popud se tímto případem začal zabývat Státní zemědělský intervenční fond, který projekt platil. Ten zároveň nesouhlasí s tvrzením ředitele Rakovnicko o. p. s. Radomíra Dvořáka. Ten v televizní reportáži TV Prima před týdnem řekl, že v projektu není nikde uvedeno, že by výstava měla být otevřena veřejnosti nepřetržitě.

„Veřejnosti musí být zpřístupněna po celou otevírací dobu hradu," řekla TV Prima Vladimíra Nováková, mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu, a zároveň doplnila, že podnět byl ihned předán k prošetření. Žadateli o dotaci tak hrozí, že by v nejhorším případě musel vrátit poskytnuté dotace.

Jenže.

Jakmile se dostaly na veřejnost informace, že Expozice výtvarného umění v prostorách hradu Křivoklát není, začaly se dít věci. Podle televize byla do prostor hradu o předešlém víkendu výstava narychlo umístěna.

Návštěvníci hradu ji tak mohou spatřit v takzvaném Manském domě u hradu, Kelleyho laboratoř však k vidění ještě není.

Ani tak není zažehnána nepříjemnost s expozicí výtvarného umění. Ta by totiž vůbec neměla být umístěna v Manském domě, jelikož její provozovatel Rakovnicko o. p. s., zastoupený Radomírem Dvořákem, nemá s hradem Křivoklát uzavřenou nájemní smlouvu. To potvrdil i kastelán hradu Petr Slabý. „Od jedenáctého června jednáme s panem Dvořákem o jiné formě spolupráce," dodal pro TV Prima Petr Slabý. Radomír Dvořák nechtěl tuto záležitost komentovat. Jeho reakcí na otázku reportéra bylo pouze: „Co je vám do toho?"

Podivným hospodařením hradu Křivoklát, kdy se údajně v účetnictví hradu Křivoklát nacházejí faktury za neodvedené práce a pracovníci hradu měli navíc v pracovní době pomáhat na výstavbě penzionu bývalého kastelána Luďka Frencla, se zabývají kladenští policisté, kterým byl případ kvůli možné podjatosti předán. Policisté také prověřují jiné trestní oznámení, ve kterém jde o miliony korun.

Hovoří se o tom, že z hradu mělo údajně zmizet padesát uměleckých děl, která vznikala v rámci řezbářského sympózia Křivořezání. Případné nesrovnalosti by ale měla objasnit hloubková inventura.

Luděk Frencl rezignoval na funkci kastelána hradu Křivoklát ke konci roku 2014. Tehdy uvedl, že tak činí z osobních, rodinných, ale i zdravotních důvodů.