Teď před Velikonocemi například zdobily vejce různými technikami. Některé omotávaly barevnými bavlnkami, jiné dostaly pěkný háčkovaný klobouček. Pod rukama se rodily i další originální dekorace. Třeba stádo oveček s vlnou z odličovacích tamponů, nebo kuřátka z květináčů či vesele ozdobené velikonoční osení. Zkrátka výčet jejich nápadů by byl pořádně dlouhý.

Všechny velikonoční výtvory jste si mohli prohlédnout či nakoupit na velikonoční výstavě, kterou šikovné ženy připravily na obecním úřadě. Nápad přišel během loňské zimy. U jeho zrodu stála Naďa Hamouzová: „Říkala jsem si, že když chlapi chodí do hospody, mohly bychom se také scházet. Obešla jsem pár ženských a ujalo se to.“

Ženy se schází déle než rok. Už připravily o mnoho větší vánoční výstavu. A hned po ní si daly krátkou pauzu a pustily se do velikonoční parády.

Schází se jich asi tak čtrnáct. Nápady hledají v časopisech a hlavně na internetu. Každá občas s něčím přijde a naučí to ty ostatní. Pak už třeba výrobek vylepší podle svého nápadu. Teď se zřejmě pustí do výroby patchworku, protože čtyři z nich se vrátily nadšené z jeho kurzu. Aby se ženským ruční práce „nepřejedly“, plánují společné výlety do okolí. Zatím je to ale všechny baví, protože loni odmítly dát si prázdninovou pauzu.

Okouknout výtvory kolegyň přišly i návštěvnice z nedaleké obce Drnek. Tam se scházejí čtyři ženy, Jindřiška Poláková, Marcela Černá, Vendula Pochmanová a Blanka Slavíková.

„Také pořádáme výstavu a tak jsme jim to přišly okouknout. Mají tady všechno moc pěkné. Zaujaly nás věnce a košíky pletené z papírových ruliček. Chystáme se to také naučit. Ruličky máme už připravené,“ vysvětlila za všechny přítomné dámy Jindřiška Poláková.