Její slova potvrzoval i pohled na stůl, kde se vedle modelovací hmoty a dalších věcí potřebných k vyrábění, objevilo i malé vánoční pohoštění a svařák.

Amélie je občanské sdružení, které v České republice funguje od konce roku 2006 a nabízí psychosociální pomoc pro onkologicky nemocné a jejich blízké. Pobočka v Rakovníku byla založena v roce 2009. V současnosti pořádá pravidelná setkání v rakovnické nemocnici, rekondiční pobyty a také pěší výlety do přírody tzv. nordic walking, který je mezi členkami hodně oblíbený.

Na poslední tvořivé dílně se sešlo deset žen, které s vyráběním z hmoty FIMO už mají zkušenosti, protože loni prý dělaly něco podobného.

„Přívěsky, které vyrábíme dnes, zaberou opravdu dost času. Až se dá dohromady výsledný tvar, upeče se, ale pak se ještě musí brousit a upravit," popsala Lenka Veselá, která, jak se shodly její kolegyně, umí z hmoty vyrábět nejlépe, a proto může ostatním členkám vysvětlit, jak mají postupovat.

S vyráběním už sice ženy z Amélie pro letošní rok končí, což ale neznamená, že se do konce roku nezúčastní jiných aktivit.

„Já osobně určitě půjdu na tradiční silvestrovský pochod na Louštín, kam se chodí z luženského nádraží. Každý rok taky jezdíme na Plovoucí naději do Roztok, kde se po Berounce pouští skořápky se svíčkami a je moc hezké, když pak celá řeka svítí," sdělila plány do budoucna Jiřina Vecková. Příští rok opět chystají i rekondiční pobyt v Orlických horách, který už si v kalendáři plánují na přelom května a června.

Autor: Matěj Karmazín