Starosta obce Petr Jelínek popsal: „Traktor Zetor Dorado 70 máme ve vlastnictví obce a hasičů od 29. listopadu a jsme s ním nadmíru spokojeni. Pomohl nám překonat dosavadní zimní měsíce plné sněhu. Zapřáhli jsme za něj novou radlici a bylo po problému s údržbou místních komunikací.“

Jelikož pod obec Krakovec patří rovněž Zhoř, bylo pochopitelné, že traktor vyjel na zasněžené silnice také sem. „Měli jsme s traktorem už také hasičský zásah. Ve Zhoři spadlo auto mimo silnici do závěje. Tak nás požádal majitel vozu o vyproštění. Takže zásahové hasičské vozidlo už bylo i přímo v akci,“ upozornil Petr Jelínek.

V sobotu uplynulého víkendu konečně také došlo na oficiální slavnostní předání traktoru do užívání obce a Sboru dobrovolných hasičů Krakovec. „Slavnosti se zúčastnili především ti, kteří se nemalou měrou zasloužili o získání finančních prostředků na nákup techniky, a to náměstek středočeského hejtmana Marcel Chládek a velitel HZS Rakovník Karel Jelínek, zástupci obce a místních hasičů,“ vyjmenoval starosta Petr Jelínek.

Radost mají stejnou měrou z nového traktoru jak hasiči, tak i obec. Velitel krakoveckých hasičů Štefan Barilla potvrdil: „Traktor je pro nás velkým přínosem. Zatím byl využit pro zimní údržbu komunikací, ale je s ním počítáno pro převoz hasičské techniky v našich náročných podmínkách. Jako velitel hasičů jsem momentálně nadmíru spokojen. Obec do nás dala hodně peněz. Máme slušnou výbavu, která se široko daleko u jiných základních jednotek nevidí.“

Až doposud bojovali v Krakovci jen s údržbou sice pěkné, ale poněkud zastaralé techniky. Ta se dle starosty obce Petra Jelínka například velice špatně připravovala na každoroční povinné technické kontroly. „Avie by sice byla řešením, ale pro náš sbor nesplňuje podmínky, které tady na Krakovci máme. Je tu na údržbu hodně členitý a velmi rozsáhlý terén (815 hektarů). Bylo potřeba, abychom měli takovou techniku, která bez problémů zajede do stráně, do potoka, přes louku,“ zdůraznil Petr Jelínek.

Vzhledem k tomu, že místní hasiči vlastní stříkačku PPS 12, která je na přívěsném vozíku, nebyl problém, aby koupili tažné vozidlo.

Došli k tomu, že si pořídí traktor. „Původní dotace byla na 300 tisíc od kraje s tím, že sto tisíc doplatí obec jako spoluúčast. Nakonec jsme ale nemohli vybrat peníze, tak jsme se domluvili, že naši spoluúčast navýšíme na 210 tisíc korun. Shodou okolností místostarosta Milan Köhler našel na netu tenhle stroj, který tady dnes stojí, a jeho cena byla 510 tisíc včetně DPH,“ popisoval dále Petr Jelínek s tím, že další jednání o nákupu už bylo rychlé.

„Jakmile jsme mašinu u majitele viděli, neváhali jsme,“ zdůraznil dále Petr Jelínek. Zbytek peněz uhradil Středočeský kraj prostřednictvím fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS. Traktor si pochvaloval také Václav Monhart, který za jeho volantem sedí nejčastěji: „Je perfektní. Je znát, že má přední náhon. Mám s čím srovnávat a musím říci, že je tenhle stroj skutečně moc pěkný.“