Organizátoři jejího, v pořadí již 27. ročníku například počítali se 160 kusy králíků a nakonec se jich sešlo neuvěřitelných 262 kusů! „O stovku jsme se sekli," upozornil s úsměvem Hejda. Prodávat se zvířata začala už během prvních dvou výstavních hodin. Zájem byl velký. Mezi prvními byl mimo jiné prodán největší králík rakovnické výstavy – belgický obr. „Ten byl hned pryč. To jsou ty, kteří mají sedm a více kilo," popsal Antonín Hejda.

Lidé začali chodit hned po otevření v osm hodin ráno. „Teď je po desáté a už tu bylo přes dvě stě lidí," konstatoval Antonín Hejda. Ještě před zahájením výstavy přišla komplikace. Z Mladotic prý poslali chovatelé přihlášku poštou, ale ta nedorazila. „Najednou přivezli z Mladotic asi deset králíků, se kterými jsme nepočítali, protože přihlášky nepřišly. Ale poradili jsme si. Narychlo jsme stavěli kotce a klaplo to," vyprávěl Antonín Hejda.

Výstavu si prý žádný rok nenechá ujít Petr Vávra z Rakovníka, který se na ni přišel podívat spolu s dcerou Janičkou: "Ona má ráda zvířátka a protože je to tady vždycky pěkné, tak sem vždy zajdeme. Navíc je pěkné počasí, tak proč si neudělat malou procházku." Menší raritou výstavy byl letos králík novozélandský červený chovatelky Ireny Rusové z Krakova. „Je zatím jediná, která je v naší organizaci má," upozornil Antonín Hejda. K jejich chovu se prý dostala náhodou. „Králíky obyčejné jsme měli vždy. Ale když jsem viděla tohle plemeno, tak mě okamžitě zaujala jeho barva. Je překrásný," popsala Irena Rusová. A líbil se i posuzovatelům, kteří mu dali 95 bodů z možných sto. „Mám samce a samici, takže doufám, že bych na podzimní výstavu už mohla přivézt více kusů tohoto plemene," uvedla Irena Rusová. Dvanáctiletá dcera Ireny Rusové Zuzana se už od letošního roku zařadila také mezi rakovnické chovatele. „Ta chová zakrslé rexíky," dodala Irena Rusová.

Výstavu si nenechali ujít ani manželé Josef a Marcela Hoškovi z Rakovníka s dcerou Kristýnkou. „Naše rodina se také zabývá chovatelstvím, takže se sem vždycky rádi zajdeme podívat," řekla Marcela Hošková. „Poměrně dost se nám tu letos sešlo i vodní drůbeže, ale to je takový celkový trend. Vodní drůbež se začíná mezi chovateli více rozmáhat," upozornil také Antonín Hejda. Návštěvníci si všeobecně pochvalovali také bohaté zastoupení drůbeže a holubů.

Pokud navštěvujete výstavy chovatelů v areálu ve Vladislavově ulici v Rakovníku pravidelně, máte možnost rok od roku sledovat postupné zlepšování jeho prostředí. „Tyto práce provádí naši členové aktivisticky a úspěšnost těchto akcí nám pomáhají zajistit představitelé města Rakovník a krajského úřadu," uvedl předseda výstavního výboru Antonín Hejda s tím, že by rád touto cestou moc poděkoval všem sponzorům, kteří pomohli se zajištěním zimní výstavy.