„Celkový počet výjezdů záchranné služby na Rakovnicku byl tedy zhruba stejný jako v jiné dny," konstatoval Leoš Klik s tím, že většina kolapsových stavů na Rakovnicku se týkala seniorů a na vině byl často malý přísun tekutin, který vedl k dehydrataci.V sobotu tak například vyjížděl sanitní vůz ke staršímu muži, který zkolaboval cestou na koupaliště. Po příjezdu záchranářů muž ležel v trávě u silnice.


Mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková popsala: „Byl již při vědomí, ale stěžoval si na závratě, nevolnost a pocit na omdlení. Záchranáři jej po ošetření převezli na centrální příjem do kladenské nemocnice."
Oproti Rakovnicku, středočeští záchranáři zaznamenali na některých místech až 30% nárůst výjezdů. Ten začal již v sobotu a v neděli se držel na stejné úrovni. „," zdůraznila Tereza Janečková.


Zasahovalo se často u lidí se zvýšeným krevním tlakem, u dušností a bolestí na hrudi, tedy u lidí, kterým se vlivem horka zhoršil zdravotní stav, což se týkalo zejména seniorů, lidí s oslabeným imunitním systémem a chronicky nemocných. „K některým stavům přispěl také alkohol," doplnila Tereza Janečková. ⋌