Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO : Zlato teklo na nádvoří hradu proudem

Křivoklát - Správa hradu Křivoklát společně s Obecně prospěšnou společností Křivoklátská uspořádal již druhý Královský vzorkový veletrh pivovarnictví, což je přehlídka regionálních pivovarů, které vaří pivo tradičním způsobem.

19.9.2012
SDÍLEJ:

Veketrh piva na hradě KřivoklátěFoto: Jana Elznicová

Nádvoří hradu Křivoklátu patřilo o víkendu zlatavému moku. Však také kastelán Luděk Frencl trefně poznamenal: „Alchymista Kelley ani tentokrát zlato nevyrobil, teklo ale všude kolem nás."
Správa hradu společně s Obecně prospěšnou společností Křivoklátská uspořádal již druhý Královský vzorkový veletrh pivovarnictví, což je přehlídka regionálních pivovarů, které vaří pivo tradičním způsobem.
Na Křivoklátě se ale sešli nejen milovníci pěnivého zlatého moku, ale i šikovní řemeslníci z našeho regionu. Mezi pochutinami také vévodila cukrárna se sladkostmi, které se učí vyrábět žáci z Integrované střední školy v Jesenici, úspěch měly mezi návštěvníky samozřejmě i desítky zúčastněných pivovarů.
„Před půl jedenáctou na dolní hradní nádvoří dorazil od kostela svatého Petra kostýmovaný průvod starostů rakovnických měst a obcí, vedený rakovnickými trubači," popsal Luděk Frencl.

Účastníci průvodu se před hradní branou pozdravili s flašinetářem a poté prošli na hradní nádvoří, kde je již jménem císaře Rudolfa II. přivítal vykutálený dvořan Vašek z Hrdlořez. „Leckoho překvapilo, že pivoznalecká porota, která udělila Královský glejt nejlepšímu pivovaru, měla v sobotu výhradně dámské složení," upozornil Luděk Frencl. Bronzový glejt udělily pivovaru z Benešova za světlý ležák, stříbrný za tmavou čtrnáctku pivovaru z Broum a zlato opět putuje do Broum za exkluzivní světlou sedmnáctku.

Po oba dny bylo k vidění unikátní dílo s názvem Deset zastavení chmele a piva.„Je to jakási mobilní naučná stezka, na které spolupracovali řezbář Libor Daenemark a hrnčíř Jiří Duchek," zdůraznil také Luděk Frencl.
Ochutnávání piva bylo spojeno s bohatým kulturním programem. Ten sobotní nás provedl z doby gotické až do časů první republiky.

Zábavu obstarali muzikanti z Gothienu, stejně jako poberounská kapela Třehusk, šermířská skupina Equites a artista Rudy Harden.

Nedělní program měla v režii rakovnická dixielandová kapela Brass Band a Divadlo Kufr.
„I alchymista Edward Kelley by bledl závistí nad mistrovstvím, které předvedli sládkové ze zúčastněných pivovarů," odlehčil ještě hradní pán k vydařenému pivnímu víkendu na Křivoklátě.

Poroty rozhodly

V sobotu:
1. Pivovar Broumy – světlá sedmnáctka
2. Pivovar Broumy – tmavá čtrnáctka
3. Pivovar Benešov – světlý ležák

V neděli:
1. Pivovar Slaný – černá dvanáctka
2. Pivovar z Prčic – světlá dvanáctka
3. Pivovar Slaný – světlá jedenáctka


Autor: Jana Elznicová

19.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Otevření workoutového hřiště v Lišanech
50

V Lišanech otevřeli workoutové hřiště

David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

AKTUALIZOVÁNO

Silnici na Kladensku a Praze-západ ochromily nehody více než čtyřiceti vozidel

Kladensko - Dálnici D6 na Kladensku u Pavlova na pomezí dvou okresů ochromila hromadná nehoda. Od středečního rána se zde stala řada nehod.

Vlídný humor spisovatele Roberta Fulghuma zaplnil divadlo

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Že americký spisovatel Robert Fulghum baví čtenáře po celém světě, ty české nevyjímaje, se v pondělí v podvečer mohl přesvědčit každý, kdo alespoň nahlédl do sálu Tylova divadla. Bylo v něm plno. Nikdo si totiž nechtěl nechat ujít nejen scénické předčítání z autorovy knihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka, ale také šanci ulovit spisovatelům autogram či společnou fotografii.

Na ranči U Bentleyho zakončí sezonu Hubertovou jízdou

Rakovník - K zakončení sezony jezdeckých závodů neodmyslitelně patří takzvaná Hubertova jízda. Ta se pořádá na počest patrona honu sv. Huberta, jehož svátek připadá na 3. listopad. Hubertovu jízdu pořádá i Simona Salamánková na Ranchy u Bentleyho v Lišanech.  

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Roztoky – Vůně Vánoc v centru Prahy bude letos středočeská. Vyplývá to z úterních informací společnosti Taiko, která je v metropoli tradičním pořadatelem trhů – včetně těch adventních. Jako strom pro Staroměstské náměstí byl vybrán smrk ztepilý, který vyrostl na soukromém pozemku v Roztokách u Křivoklátu, připomněla za firmu Hana Tietze. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení